У Верховній Раді розглядаються законопроекти щодо накопичувальних пенсій громадян. Зокрема, вже визначено, яким буде пенсійний вік у разі запровадження нової накопичувальної системи. Передбачається, що накопичувальна пенсія існуватиме в Україні одночасно із солідарною, передають Патріоти України.
Новий законопроект №9212 пропонує закріпити ліміт по віку, за яким громадяни можуть вступати у свої права на отримання накопичувальних пенсій.
Обов'язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення пропонується встановити для всіх категорій працюючих до досягнення ними 55 років.
Відповідну поправку депутати хочуть внести до Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Проект закону не передбачає зміни до пенсійного віку українців, затвердженого Законом про загальнообов'язкове пенсійне страхування та іншими законами щодо різних категорій пенсіонерів. На солідарну пенсію за віком можна буде вийти у 60 років за умови необхідного стажу. Якщо ж стажу не вистачатиме, то доведеться чекати до 63 або навіть до 65 років, доки накопичиться стаж, або докупити стаж у ПФУ. Ця опція доступна кожному пенсіонеру.
Таким чином, після 60 років українці зможуть отримувати дві пенсії – солідарну та накопичувальну. При цьому право на отримання накопичувальної пенсії наступатиме у 55 років, як мінімум, на 5 років раніше, ніж солідарної пенсії
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...