У Верховній Раді розглядаються законопроекти щодо накопичувальних пенсій громадян. Зокрема, вже визначено, яким буде пенсійний вік у разі запровадження нової накопичувальної системи. Передбачається, що накопичувальна пенсія існуватиме в Україні одночасно із солідарною, передають Патріоти України.
Новий законопроект №9212 пропонує закріпити ліміт по віку, за яким громадяни можуть вступати у свої права на отримання накопичувальних пенсій.
Обов'язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення пропонується встановити для всіх категорій працюючих до досягнення ними 55 років.
Відповідну поправку депутати хочуть внести до Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Проект закону не передбачає зміни до пенсійного віку українців, затвердженого Законом про загальнообов'язкове пенсійне страхування та іншими законами щодо різних категорій пенсіонерів. На солідарну пенсію за віком можна буде вийти у 60 років за умови необхідного стажу. Якщо ж стажу не вистачатиме, то доведеться чекати до 63 або навіть до 65 років, доки накопичиться стаж, або докупити стаж у ПФУ. Ця опція доступна кожному пенсіонеру.
Таким чином, після 60 років українці зможуть отримувати дві пенсії – солідарну та накопичувальну. При цьому право на отримання накопичувальної пенсії наступатиме у 55 років, як мінімум, на 5 років раніше, ніж солідарної пенсії
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...