Національний банк України вивчає доцільність впровадження власної роздрібної цифрової валюти (CBDC) - е-гривні. Зараз готується пілотний проєкт. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заступника голови НБУ Олексія Шабана, передають Патріоти України.
Як зазначив Шабан, е-гривня має стати доповненням до готівкових коштів та коштів, що зберігаються на рахунках. Це не буде їхній замінник, а лише додаткова можливість, яку можна використовувати за бажанням. "Проте на сьогодні рішення про масштабний випуск е-гривні ще не прийнято", - повідомив заступник голови НБУ.
За його словами, допомогти в прийнятті такого рішення може пілотний проєкт, підготовка до якого вже розпочалася. Його планується провести на основі технології DLT (Distributed Ledger Technology) та у відкритому середовищі, тобто з реальними користувачами та надавачами платіжних послуг. Це дасть змогу пересвідчитися, чи здатна е-гривня виконувати функції грошей, чи задовольнятиме вона потреби користувачів, чи ефективна її програмованість.
Шабан повідомив, що е-гривня - цифрові гроші НБУ електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є Національний банк. Таке визначення містить закон України "Про платіжні послуги". "Тобто це така сама гривня, тільки в цифровому вигляді. Як і фізичні (готівкові) гроші, вона є зобов’язанням центрального банку", - розповів заступник голови НБУ.
У разі ухвалення рішення про запровадження, е-гривня буде законним платіжним засобом в Україні та існуватиме лише в безготівковій формі - як доповнення до готівкової та безготівкової форм грошей. Вона має виконувати всі функції грошей, доступною у використанні для всіх без виключень категорій користувачів.
Передбачається, що у користувачів буде можливість за допомогою е-гривні здійснювати всі можливі типи платіжних операцій в Україні, зокрема:
В Україні не планують проводити додаткову індексацію пенсійних виплат до кінця 2025 року. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак в інтерв’ю "Радіо Свобода", передають Патріоти України. За її словами, пенсії перерах...
Від деяких українців, які отримали статус тимчасового захисту в Німеччині, за певних обставин можуть вимагати повернення отриманих від держави виплат. До таких наслідків може призвести рішення обраної у травні нової німецької влади змінити підхід до пі...