У вересні чистий попит на іноземну валюту зріс, реагуючи на сезонні та ситуативні чинники. Це також призвело до певного послаблення готівкового курсу та незначного розширення різниці між офіційним курсом та курсом на сірому ринку. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на Макроекономічний та монетарний огляд НБУ (жовтень 2023 року), передають Патріоти України.
Як зазначається в огляді, НБУ задовольняв попит на валюту інтервенціями.
"Це разом з ефектами від заходів з валютної лібералізації, що дали змогу збільшити перетоки валюти між ринками, зумовило звуження спреду наприкінці місяця", - йдеться в документі.
Як зазначили в НБУ, стійкий прогрес у зниженні інфляції, накопичення значного рівня міжнародних резервів, збільшення привабливості гривневих активів дали змогу НБУ на початку жовтня перейти до режиму керованої гнучкості обмінного курсу.
"Попри зміну режиму зусилля НБУ спрямовуватимуться на збереження курсової стійкості, а курсові коливання суттєво обмежуватимуться за допомогою валютних інтервенцій", - йдеться в огляді.
Нагадаємо, дефіцит безготівкової валюти зростав останнім часом. У вересні НБУ продав на міжбанківському валютному ринку 2,7 млрд доларів. Це найбільший обсяг із січня поточного року. Усього з початку року НБУ для підтримки балансу на ринку продав 19,3 млрд доларів.
Крім того, на готівковому ринку населення України у вересні 2023 року збільшило купівлю валюти в банках у три рази до 444,3 млн доларів.
Національний банк (НБУ) 3 жовтня запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. До цього з початку війни НБУ тримав фіксований курс гривні до долара, спочатку 29,25 грн/долар, а з 21 липня 2023 року - 36,57 грн/долар. Після запровадження нового режиму ситуація як на безготівковому, так і на готівковому ринку залишається стабільною.
Банки Китаю продовжують ускладнювати проведення платежів для клієнтів із Росії, боячись потрапити під дію вторинних санкцій. Цього разу було посилено перевірки транзакцій з Індії, ОАЕ та Гонконгу – у них намагаються виявити "російський слід". Про це по...
Підприємство найбільшого приватного експортера російського газу компанії "Новатек" у Білокам'янці Мурманської області, яке називали "заводом з виробництва LNG-заводів", ймовірно законсервоване, повідомляє Bloomberg із посиланням на супутникові дані, зі...