Війна в Україні змусила мільйони українців шукати притулку в Європі. Громадяни отримують в деяких державах фіндопомогу, але й витрачають чималі суми на прожиття. Про це розповів представник України у Світовому банку Роман Качур у коментарі Forbes, посилаючись на дані НБУ, передають Патріоти України
Відʼїзд мільйонів українців суттєво зменшив внутрішній споживчий попит. Натомість переїхавши, українці роблять посильний внесок у споживчий ринок ЄС. "Враховуючи кількість біженців, виходить, що кожен українець вкладає в економіку європейських країн по $400 на місяць", – каже Качур.
Зазначається, що 80% коштів з витрачених у квітні $2 млрд – це оплата товарів у pos-терміналах торговельної мережі й отримання готівки.
"Виходить, наші біженці – не зовсім біженці, а доволі заможні туристи, які активно підтримують європейську індустрію гостинності", – каже Качур. Якщо порівняти зі статистикою закордонних витрат минулого року, то фіксується 3–4-кратне зростання.
"У другій половині 2021 року українці розраховувались у мережах банків-нерезидентів на $500–700 млн щомісячно. Ще до $50 млн знімали в банкоматах готівкою", – сказав фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.
За даними, управління Верховного комісара ООН у справах біженців з України виїхало 6,4 млн людей. Тож, за підрахунками, кожен українець у квітні розрахувався карткою в середньому на $125 (в еквіваленті) та зняв приблизно $150 готівки в банкоматі.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....