"Не біженці, а заможні туристи": У Світовому банку назвали суму, яку витрачають українці за кордоном

Війна в Україні змусила мільйони українців шукати притулку в Європі. Громадяни отримують в деяких державах фіндопомогу, але й витрачають чималі суми на прожиття. Про це розповів представник України у Світовому банку Роман Качур у коментарі Forbes, посилаючись на дані НБУ, передають Патріоти України

Відʼїзд мільйонів українців суттєво зменшив внутрішній споживчий попит. Натомість переїхавши, українці роблять посильний внесок у споживчий ринок ЄС. "Враховуючи кількість біженців, виходить, що кожен українець вкладає в економіку європейських країн по $400 на місяць", – каже Качур.

Зазначається, що 80% коштів з витрачених у квітні $2 млрд – це оплата товарів у pos-терміналах торговельної мережі й отримання готівки.

"Виходить, наші біженці – не зовсім біженці, а доволі заможні туристи, які активно підтримують європейську індустрію гостинності", – каже Качур. Якщо порівняти зі статистикою закордонних витрат минулого року, то фіксується 3–4-кратне зростання.

"У другій половині 2021 року українці розраховувались у мережах банків-нерезидентів на $500–700 млн щомісячно. Ще до $50 млн знімали в банкоматах готівкою", – сказав фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.

За даними, управління Верховного комісара ООН у справах біженців з України виїхало 6,4 млн людей. Тож, за підрахунками, кожен українець у квітні розрахувався карткою в середньому на $125 (в еквіваленті) та зняв приблизно $150 готівки в банкоматі.

Пенсіонери можуть отримати 550 грн додаткової допомоги: Кого стосується і що варто знати

середа, 30 квітень 2025, 8:45

Деякі пенсіонери можуть отримати до 550 грн додаткової грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми Організації Об'єднаних Націй (ВПП ООН). Відповідні доплати до пенсій передбачені лише за певних умов. Про це йдеться в офіційному поясненні М...

Напругу в розетках в Україні збільшать до 230 вольт: Що відбувається і чи витримає техніка

середа, 30 квітень 2025, 6:56

З 1 липня цього року напруга в розетці замість звичних 220 вольт має становити 230 вольт. Новий стандарт запроваджується для всіх регіонів України. Чому Україна переходить на новий стандарт напруги та як це вплине на роботу електроприладів – у матеріал...