Не купуйте таку! В Україні 90% ікри - фальсифікат, експерти провели експеримент (відео)

В Україні 90% ікри, що реалізується у мережі Instagram, є підробкою. Хімічні добавки, які є у фальсифікованому продукті, можуть стати причиною отруєнь або алергій. Як експеримент експерти провели закупівлю сумнівної продукції з мережі, передають Патріоти України.

Відповідальний продавець якісного продукту не пересилатиме ікру поштою. Про це заявив виконавчий директор Спілки споживачів України Максим Несміянов. "Те, що ви бачите в Instagram, – це на 90% підроблена ікра. Ці сторінки навіть не відкривайте", – заявив він.

Як розповів Несміянов, Союз споживачів провів експеримент: зателефонував на номер, вказаний в оголошенні в соціальній мережі, і заявив, що нібито купив у них продукт, і той виявився підробкою.

"Ми сказали: ваша ікра підроблена, як я можу повернути свої гроші? Після цього нас скидають і блокують", – розповів експерт. За його словами, "умовне повернення товару перед покупкою" є одним із доступних способів дізнатися, який саме товар продають – фальсифікований чи якісний.

Несміянов також повідомив, що ікру заборонено відправляти поштою,оскільки вона належить до швидкопсувних продуктів. Якщо продавець обіцяє таку доставку, це може свідчити про те, що йдеться про фальсифікат.

"Згідно із законом "Про поштовий зв'язок", пересилати харчові продукти, які зберігаються менше, ніж 10 днів, не можна. Тому постачальник, що поважає себе, ніколи таким займатися не буде", – підкреслив він. За словами Несміянова, найбільш явні ознаки фальсифікату ікри – це надто великі ікринки, різкий "хімічний" запах, нехарактерний колір продукту, а також надто приваблива ціна.

"Щороку та сама історія – обманюють, обманюють і обманюють. І люди беруть. На базарах продають справжні банки з-під ікри, зроблені під Російську Федерацію. Чорну продають по 200-250 гривень за баночку, червону до 200 гривень за баночку. Це білкова ікра, яка коштує 28 гривень", – сказав він.

Експерт припустив, що низка покупців готова купувати фальсифікат ікри лише тому, що ніколи не куштувала справжній продукт. Несміянов запевнив, що найбільш прийнятний майданчик для придбання ікри – звичайні офлайн-магазини. Там можна не тільки добре розглянути товар перед покупкою, але й повернути гроші, якщо він виявиться підробленим.

Готують варіанти: стало відомо, що Міненерго та НКРЕКП готують підвищення тарифу на електроенергію

п’ятниця, 19 квітень 2024, 18:30

Незважаючи на численні заяви про відсутність у Кабміну планів підвищувати ціну на електроенергію, Міністерство енергетики спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планують підвищити та...

Оце так: "Велика сімка" відклала питання передачі Україні російських активів до червня

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:42

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" схвалили декларацію за підсумками зустрічі на Капрі в Італії. Питання передачі Україні російських активів на прохання лідерів країн G7 відклали до червня, передають Патріоти України. Глави МЗС Канади, Ф...