"Не пускайте на самоплив": ТОП-3 сценарії для боржників за комуналку, про які варто знати

Адвокат Роман Сімутін розповів про те, що може відбуватися, якщо людина не сплачує заборгованість. Виключення - для людей, які живуть на тимчасово окупованих територіях або в районах, де тривають бойові дії. За словами адвоката, є три сценарія розвитку подій, передають Патріоти України.

По-перше, споживачу можуть просто «обрізати» постачання газу, води чи електрики — «метод батога». «Часом вас, як то і годиться за законом, навіть попереджають про це. Але не всі компанії сумлінно розсилають такі сповіщення. А коли вам і встромили якийсь папірець у двері чи калитку, то він міг і загубитися, доки ви помітили чи приїхали, наприклад, на свою дачу. А що ж робитиме людина, якій відрізали, наприклад, електрику? Правильно, вона метушитиметься, дзвонитиме до постачальника послуги, благатиме й запевнятиме, що все негайно ж оплатить.

Психологічний трюк полягає в тому, що йдеться про відновлення послуги, а тому абоненту геть не до того, чи законно його відключили, чи ні. Та й у цьому випадку окрім 100% сплати всієї заборгованості, ще й доведеться окремо заплатити за послугу перепідключення. Тож не пускайте борги на самоплин — дорожче вийде", — радить Роман Сімутін.

По-друге, споживачу пропонують укласти договір реструктуризації заборгованості — «метод пряника».

«Йдеться про домовленість щодо відстрочення боргових виплат і про їхній графік. Ви пишете заяву, де вказуєте терміни погашення й той факт, що ви згодні одразу заплатити 30% боргу. До заяви додається довідка про доходи. Зазвичай, компанії ставлять адекватні терміни та суми щомісячних виплат. В ідеалі сума ваших платежів має братися не зі стелі, а на основі довідки про доходи. Але деякі можуть і скористатися вашим вразливим становищем і почнуть маніпулювати, так що ваш пряник може швидко обернутися на батіг, тому або погоджуєтеся на їхні вимоги, або вас відключать», — наголошує адвокат.

По-третє, компанія-постачальник звертається до суду — «метод тихої сапи».

«Деякі компанії полюбляють все й одразу, а саме: звертаються до суду, де справи про комунальні борги розглядаються спрощено, в окремому провадженні, й отримують судовий наказ. Той передається до державного виконавця і він блокує кошти на вашому рахунку або накладає арешт на житло. Родзинка цього підходу ще й в тому, що про виданий щодо вас судовий наказ ви найчастіше дізнаєтеся вже після, оскільки обійшлося без повідомлення сторін. Тоді вже боржники звертаються до юриста, щоб він скасував виданий судовий наказ і оскаржив борг, якщо той безпідставний чи роздутий», — зазначає Сімутін.

Він радить споживачам в жодному разі не пускати справи на самоплин — чим швидше людина відреагує, тим дешевше їй обійдеться владнання справ. І, звичайно, не накопичувати заборгованість.

В Україні 20 травня знову відключатимуть світло: В "Укренерго" назвали час, коли застосують обмеження

неділя, 19 травень 2024, 21:30

Ввечері в понеділок, 20 травня 2024 року, в усіх без винятку областях України слід очікувати планових відключень світла. Про це за добу попереджає компанія "Укренерго". Ці заходи стосуватимуться як промислових споживачів, так і побутових. Відключення б...

Варто знати! Як розрахувати розмір пенсії в Україні - що знадобиться та формула

неділя, 19 травень 2024, 17:28

В Україні розмір пенсії залежить від страхового стажу та заробітної плати людини. Ще у минулому році запровадили нові вимоги до стажу українців, які збираються виходити на пенсію. Згідно з вимогами, щоб вийти на пенсію у 60 років у 2024 році, потрібно ...