Не тільки з зерном: Порти України залишила вже половина заблокованих з 24 лютого 2022 року суден

Станом на 26 вересня в українських портах залишалася лише половина зі 100 суден, які були заблоковані після початку повномасштабного вторгнення РФ. Про це повідомив керівник Моніторингової групи санкцій та свободи судноплавства Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко у Facebook.

"29 з них - у портах Миколаївської області, 14 - у Херсоні, п'ять - у Маріуполі. У портах Одеської області з різних причин залишаються два морські судна з 41, які були заблоковані 24 лютого", - написав він.
З 50 суден 15 належать судновласникам із країн ЄС (Греція - вісім, Мальта - три, по одному судну Болгарії, Німеччини, Естонії, Данії), 14 - судновласникам із Туреччини, вісім - з України.
Серед інших судновласників, чиї судна заблоковано в українських портах - компанії з Норвегії, Китаю, Великої Британії, Чорногорії, Бангладеш, Маршаллових островів, Лівану, Єгипту, Сінгапуру.
У порту Чорноморськ також залишається і балкер Emmakris III, який був затриманий у липні 2022 року на вимогу Генпрокуратури в межах розслідування щодо його російського власника.
Нагадаємо, на момент початку повномасштабного вторгнення РФ у Україну в морських торгових портах на Чорному та Азовських морях, окрім тимчасово окупованого Криму, перебувало 100 комерційних суден (без урахування суден портового флоту). Судна не змогли залишити порти в умовах морської блокади з боку Росії. 34 зі 100 суден належали компаніям-судновласникам із країн ЄС, ще 24 - судновласникам із Туреччини.

Попереду кардинальні зміни: Українцям розповіли про ситуацію з нестачею автопалива

вівторок, 5 грудень 2023, 9:45

Блокування поляками кордону з Україною призвело до серйозної нестачі в країні автогазу - фактично вже виник дефіцит ресурсу. Погіршило ж ситуацію те, що в Україну не може потрапити не лише автогаз із, власне, Польщі, а й ресурс із країн Балтії - адже ...

В Україні здорожчає низка продуктів через блокаду кордону поляками: На що зростуть ціни

вівторок, 5 грудень 2023, 9:30

В Україні можуть зрости ціни на деякі продукти харчування через блокаду кордону польськими перевізниками. Йдеться про ті продукти, які не є традиційними для виробництва на території нашої країни, зокрема, фрукти та овочі. Також може збільшитися вартіст...