Не тільки за квадратні метри: "Слуги народу" анонсували зміни у оподаткуванні житла українців

Як зазвичай, у будь-якому покращенні з податками в умовах кризи слід опасатися їх збільшення на користь держави.

Податок на нерухомість, суми якого відрізняються в різних регіонах України, не повинен розраховуватися виходячи з метражу житла. Таку думку в інтерв’ю висловив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, повідомляють Патріоти України.

“Якщо говорити про податок на нерухомість, то моя думка – не можна обкладати податком нерухомість виходячи з її метражу. Якщо ми звернемося до історії, то у нас був димовий збір, був податок на вікна. І ось зараз у нас є податок на метри. Це абсолютно не відповідає економічній вартості об’єкта і не відповідає практиці розвинених країн. Тому тут однозначно – точно так само, як в податку на землю, – ми повинні виходити з грошової оцінки, з економічної вартості об’єкта. І в цьому сенсі я прихильник того, щоб абсолютно змінити концепцію оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельних ділянок”, – пояснив Гетманцев.

За його словами, у Верховній Раді вже готують законопроект, який змінить спосіб розрахунку податку. “Це не буде з наступного року, можливо, втім, ми цим займаємося. Це не вечір сьогоднішнього дня, але це вже завтрашній день. А поки продовжуємо платити за метри”, – сказав Гетманцев.

Податок на нерухомість доведеться заплатити тим, чия нерухомість перевищує такі норми: для квартир – 60 кв. м; для житлового будинку – 120 кв. м. Якщо у власності і квартира, і будинок, то їх сукупна площа не повинна бути більше 180 кв. м. Наприклад, власнику будинку на 110 кв. м. і квартири на 65 кв. м податок платити не доведеться. А за дуже велику нерухомість доведеться доплатити 25 тис. грн. – це стосується квартир площею понад 300 кв. м і будинків понад 600 кв. м.

Скільки доведеться заплатити за нерухомість. У Києві за кожен “зайвий” квадрат доведеться заплатити 70,84 грн, а в Одесі – всього лише 4,24 грн.

Максимальна ставка податку на нерухомість становить 1,5% від мінімальної заробітної плати за кожен метр площі вище норми. З 1 січня мінімальна зарплата в Україні становить 4 723 грн. Таким чином, максимальна ставка податку на нерухомість складе 70,84 грн за кв.м.

Однак Податковий кодекс дозволяє місцевій владі встановлювати свої ставки податку і норму площі. Наприклад, в Харкові ставку податку знизили до 1% (47,23 грн / кв. м), а неоподатковувану площу квартири збільшили до 85 кв.м. В Одесі фізособам і зовсім зменшили ставку на житлову нерухомість до 0,1% (4,72 кв. м), а на нежитлову – 1% (47,2 грн/кв. м). У Львові ставка для квартир – 0,5% (23,61 грн/кв. м), для будинків – 1% (47,23 грн/кв. м). А ось в Києві і Дніпрі максимальну ставку податку залишили на рівні 1,5% (70,84 грн/кв. м).

Джерело: finance.ua

Пенсія у 10,5 тис. грн: Стало відомо, кому з українців такі виплати гарантують у 2025 році

неділя, 6 липень 2025, 17:44

Попри те що держава не планує найближчим часом підвищувати мінімальну пенсію, українські пенсіонери можуть розраховувати на вікові доплати, передають Патріоти України. Зокрема, у липні тим, хто досягне певного віку, будуть доплачувати до пенсії відпові...

Закрутять гайки: НБУ збирається внести зміни до правил переказів без відкриття рахунків

неділя, 6 липень 2025, 11:38

НБУ може внести зміни до правил переказів без відкриття рахунку, за якими навіть при оплаті комунальних послуг через касу банку чи відділення Укрпошти доведеться вказувати податковий код, передають Патріоти України. Національний банк ініціює зміни до п...