Не тільки за "підозрілі доходи": Банки можуть блокувати рахунки українців з пенсіями і зарплатами

В Україні через заборгованість за кредитами, несплату штрафу або аліментів можуть заарештувати рахунки на банківських картах. Про це повідомляє прес-служба НБУ, передають Патріоти України.

Банк має право обмежити громадянина в користуванні власними коштами. Причиною цього може стати невиконання зобов'язань по кредиту. Порушення договору тягне за собою арешт рахунків, що прописано в статті 3 Закону України "Про виконавче провадження".

Також заарештувати кошти можуть через заборгованість зі сплати аліментів або штрафів. Це передбачено Законом України "Про виконавче провадження".

Рахунки можуть заблокувати на карті, куди надходять зарплата, соцвиплати, пенсія, стипендія - це так звані кошти цільового призначення. Але банк може не мати технічної можливості відкрити окремий рахунок для їх зарахування. Тому такий рахунок зі "звичайними" і цільовими коштами, за умовами банківського обслуговування, є звичайним поточним рахунком, його і можуть заарештувати.

Але гроші з виплат пенсії, стипендії і т. ін. також можуть стягуватися на погашення заборгованостей. Це може бути 20% або 50% від грошових виплат. Це визначено статтею 69 Закону України "Про виконавче провадження".

Під час арешту рахунку можна звернутися до органів виконавчої служби. Їм необхідно надати підтвердження того, що ваш поточний рахунок використовується виключно для зарахування цільових виплат. Це може бути довідка бухгалтерії з місця роботи, навчання, соціального страхування, пенсійного фонду і т. ін.

Українців змусять цілий рік платити абонплату за опалення та воду: Скільки грошей зберуть і куди витратять

вівторок, 24 листопад 2020, 17:58

В Україні повинні ввести абонентську плату за воду, опалення та вивезення сміття. Це передбачено вже ухваленим законом "Про житлово-комунальні послуги". У чинних тарифах витрати на утримання й ремонт інфраструктури не закладені, а з введенням абонентсь...

Хіти тижня. "Має значення не ціна, а те, скільки монет з золота, срібла або біткоїну у вас є": Відомий американський інвестор прогнозує "смерть" долара

вівторок, 24 листопад 2020, 17:00

Останні тижні спостерігається найвищі за кілька років курс біткоїну. А після економічних проблем, які виникли через пандемію, виріс попит на срібло і золото, що призвело до подорожчання цих дорогоцінних металів. Відомий американський інвестор, оглядач ...