В Україні через заборгованість за кредитами, несплату штрафу або аліментів можуть заарештувати рахунки на банківських картах. Про це повідомляє прес-служба НБУ, передають Патріоти України.
Банк має право обмежити громадянина в користуванні власними коштами. Причиною цього може стати невиконання зобов'язань по кредиту. Порушення договору тягне за собою арешт рахунків, що прописано в статті 3 Закону України "Про виконавче провадження".
Також заарештувати кошти можуть через заборгованість зі сплати аліментів або штрафів. Це передбачено Законом України "Про виконавче провадження".
Рахунки можуть заблокувати на карті, куди надходять зарплата, соцвиплати, пенсія, стипендія - це так звані кошти цільового призначення. Але банк може не мати технічної можливості відкрити окремий рахунок для їх зарахування. Тому такий рахунок зі "звичайними" і цільовими коштами, за умовами банківського обслуговування, є звичайним поточним рахунком, його і можуть заарештувати.
Але гроші з виплат пенсії, стипендії і т. ін. також можуть стягуватися на погашення заборгованостей. Це може бути 20% або 50% від грошових виплат. Це визначено статтею 69 Закону України "Про виконавче провадження".
Під час арешту рахунку можна звернутися до органів виконавчої служби. Їм необхідно надати підтвердження того, що ваш поточний рахунок використовується виключно для зарахування цільових виплат. Це може бути довідка бухгалтерії з місця роботи, навчання, соціального страхування, пенсійного фонду і т. ін.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...