Не все так просто: Українські біженці у Польщі масово втрачають виплати, названо причини

Багато українських біженців, які отримали тимчасовий захист у Польщі, втрачають щомісячні виплати. З початку війни кількість таких людей збільшилась до 110 тисяч, передають Патріоти України.

Названо причини, через які допомогу перестають виплачувати.Польща після початку повномасштабного вторгнення російських окупантів прийняла понад 1,5 млн українських біженців. Як повідомило видання ukrayina.pl, наші земляки отримують по 500 злотих (4112,78 грн за курсом на 2 грудня) на кожну дитину до 18-річного віку. Йдеться про програму "Сімейний опікунський капітал" або "500".

Щороку можна отримати на дітей ще по 300 злотих. Кошти надаються для придбання шкільного приладдя. Виплати для дорослих варіюються залежно від категорії осіб, до яких вони відносяться.

У листопаді понад 110 тисяч наших співвітчизників перестали отримувати допомогу. У жовтні кількість була меншою - близько 80 тисяч. Управління соціального страхування ZUS співпрацює з Прикордонною службою та припиняє перераховувати кошти, якщо біженці виїхали з Польщі на строк, що перевищує 30 днів.

Варто наголосити, що самі українці також повідомляють у ZUS, що виїжджають із Польщі і не хочуть отримувати пільги. Можна сказати, що українські громадяни підходять до цього питання дуже чесно", - зазначив представник ZUS Павло Жебровський.

Увагу українських біженців звернули і на те, що нещодавно в системі облік стався збій, через який люди втратили статус тимчасового захисту PESEL UKR та перестали отримувати виплати. Для того щоб попередити помилкове позбавлення статусу, потрібно звернутися до місцевого ужонду (органу влади) та актуалізувати інформацію про себе.

Нагадаємо, польський уряд ухвалив поправку до закону про допомогу українським громадянам. Вона передбачає посилення системи контролю над отриманням виплат

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...