У Росії спостерігається фізичний дефіцит курей-бройлерів та філе. Однією з причин цього можуть бути труднощі, з якими стикаються виробники в Бєлгородській області. Про це 27 травня 2023 року написала російська ділова газета "Вєдомості", передають Патріоти України.
Дефіцит обсягів підтвердили джерела "Вєдомостей" в одній з федеральних роздрібних мереж. Представник великого м'ясопереробника також заявив, що на ринку відбувається "перерозподіл потоків". "Однією з причин цього можуть бути труднощі, з якими стикаються виробники Бєлгородської області. За даними Федеральної служби державної статистики Росії, регіон є лідером з промислового виробництва м'яса птиці в країні", - зазначає видання.
Зокрема, у січні - квітні 2023 року в Росії було вироблено 2,17 млн тонн м'яса птиці (у живій вазі), з яких на Бєлгородську область припадає 12,1% (260 400 тонн).
Компанія Metro повідомила про зростання попиту на куряче м'ясо, але запевнила, що не зафіксувала дефіциту обсягів курятини. Інші ритейлери (X5 Group, "Магніт", "Лента" і "ВкусВилл") не відповіли на запитання "Вєдомостей".
Оптові ціни на курятину впали до найнижчого рівня з початку року. Це пов'язано зі збільшенням пропозиції продукції. Зазначається, що у прикордонних регіонах "існують проблеми", пов'язані з "постачанням сировини, інгрідієнтів для вирощування курки та логістикою", пише газета.
Як наголошують "Вєдомості", активи компаній "Ресурс" і "Черкізово", найбільших виробників м'яса птиці в Росії, розташовані у Бєлгородській області.
Політичний та економічний експерт Тарас Загородній відповів на запитання, коли Росія відчує негативні наслідки зниження цін на нафту. Він переконаний, що усе залежить від динаміки - якщо рецесія, яка вже почалася, розвиватиметься швидше, то ці процеси ...
Щоб стримати якось подальше зростання цін на соціально чутливий продукт, у Путіна змушені були відмовитись від в'їзних мит на "другий хліб". Росія почала великі закупівлі картоплі в Китаї, щоб наповнити внутрішній ринок, який зіткнувся з різким падіння...