Кабінет Міністрів відклав до припинення війни підвищення мінімальної зарплати вчителям до визначених Законом "Про освіту" трьох мінімальних заробітних плат. Про це йдеться у постанові №1286 від 8 листопада, передають Патріоти України.
"Зупинити з 1 січня 2025 р. та до кінця календарного року, наступного за роком, в якому припинено або скасовано воєнний стан, дію постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки", - йдеться у постанові.
Цією ж постановою Кабмін встановив педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти державної і комунальної форми власності щомісячну доплату за особливі умови роботи:
з 1 січня 2025 року - у розмірі 1300 гривень (після сплати податків – 1 тис.);
з 1 вересня 2025 року до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, — у розмірі 2600 гривень (після сплати податків – 2 тис.).
Розмір доплати педагогічному працівнику визначається пропорційно до обсягу навчального навантаження та обсягу педагогічної роботи.
Постанова Кабміну № 822 від 10 липня 2019 року встановлювала, що мінімальний розмір посадового окладу (ставки зарплати) педагогічного працівника має щорічно збільшуватись і з січня 2023 року має становити 4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, але щорічно дія цієї постанови припинялася.
Міністерство освіти і науки, коментуючи чергову відстрочку підвищення мінімальної зарплати вчителям, зазначило, що на виконання закону щодо посадового окладу педагогів у розмірі трьох мінімальних зарплат додатково потрібно понад 300 млрд гривень, нині через брак коштів у державному бюджеті й потребу в міжнародних запозиченнях реалізувати це неможливо.
При цьому Міносвіти зазначає, що воно напрацьовує нову систему оплати праці вчителів, яка враховуватиме різноманітні обовʼязки вчителів (окрім проведення уроків) і професійні траєкторії розвитку.
Банки Казахстану різко збільшили терміни проведення платежів для російських компаній, що ускладнює ведення бізнесу та підвищує фінансові ризики. У листопаді 2024 року середній час обробки переказів зріс на 24%, а в деяких випадках затримка досягала дво...
"Газмережі" почали надсилати українцям по всій країні платіжки на оплату вартості обслуговування внутрішньобудинкових газових систем. З 2024-го така послуга – обов'язкова. Залежно від віку багатоповерхівки, обслуговування, під час якого в першу чергу ...