Німеччина використовує компанію Rosneft Deutschland, яку забрали у "Роснафти" і передали в управління Федеральному мережному агентству, щоб у шість разів збільшити закупівлю нафти у Казахстану. Відповідну угоду вже підписано з державною корпорацією "КазМунайГаз" під час візиту до Казахстану президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра.
Про це повідомляє видання "Хартія97". Президент ФРН прибув до Астани і домовився про співпрацю в енергетичній галузі. Окрім зростання обсягу закупівель у шість разів (до 100 тис. тонн нафти на місяць), сторони обговорили збільшення співробітництва у питанні розвідки та видобутку.
Після нафтового ембарго Німеччина успішно заміняє російську нафту до ЄС. Найбільшим покупцем є Німеччина, проте також збільшились закупівлі Італією, Франції, Румунії. Казахстан отримує інвестиції з ЄС на свою енергетичну галузь, їхній розмір уже становив $6 млрд.
Зазначимо, водночас Росія перенаправила постачання до Індії, Китаю. Вони купують російську нафту з великою знижкою (яка може становити до 40%). З іншого боку, ускладнилася і логістика. Фактично Росія внаслідок повномасштабної війни проти України втратила найбільший ринок збуту енергетичних ресурсів.
Водночас замінити покупця газу у необхідних обсягах у короткій перспективі неможливо. Газ постачають через газопроводи, на будівництво яких потрібно багато років та величезні інвестиції.
Навіть після березневої індексації середня пенсія в Україні продовжує залишатися вкрай низькою — 6341 гривня, або 152 долари. Водночас незважаючи на заявлену індексацію в 11,5%, насправді багато українських пенсіонерів отримали значно меншу надбавку. П...
В Україні з середньою зарплатою та повним стажем можна заробити на пенсію, розмір якої становить 5269,9 грн. Для такої виплати треба платити єдиний соцвнесок із середньої зарплати (станом на зараз – 18 589 грн). Як підрахував OBOZ.UA, якщо є 40 років с...