У Німеччині планують змінити умови виплати допомоги з безробіття українським біженцям. Центри зайнятості пропонуватимуть роботу в радіусі 50 км від місця проживання, а також скасовуються податки з оплати понаднормового часу. Українські біженці отримуватимуть допомогу Bürgergeld, але уряд посилить заходи щодо контролю за нелегальним працевлаштуванням. Про це пише Deutsche Welle, передають Патріоти України.
Нові умови працевлаштування, погоджені правлячою коаліцією, включають зміну правил ухвалення роботи, а також заходи щодо сприяння економічному зростанню.
Центри зайнятості Німеччини пропонуватимуть роботу українським біженцям у радіусі 50 км від місця їхнього проживання. Це одна з ініціатив, спрямованих на покращення зайнятості та економічного стану країни. Згідно з новими правилами, час у дорозі на місце роботи може становити:
Крім змін у правилах працевлаштування, правляча коаліція планує скасувати податки та збори з оплати понаднормових годин роботи. Це означає, що працівників, які збільшуватимуть свій робочий час при неповній зайнятості, будуть звільнені від оподаткування цього часу. Цей захід спрямовано для заохочення додаткової праці та збільшення доходів населення.
Виплати Bürgergeld у Німеччині призначені для підтримки гідного рівня життя малозабезпечених та безробітних. 2023 року цю допомогу отримували 5,5 млн осіб, включаючи 707,8 тис. українців із тимчасовим захистом. Виплати надаються також під час навчання на інтеграційних курсах.
До кінця 2023 року уряд Німеччини оголосив ініціативу Job-Turbo, спрямовану на прискорену інтеграцію українських біженців на ринок праці. Ця ініціатива передбачає організацію навчання німецької мови паралельно із трудовою діяльністю, що допоможе швидше адаптуватися до нового середовища.
У 2024 році розмір допомоги Bürgergeld розподіляється на різні категорії населення. І складає:
Приміром, сім'я, що складається з матері та двох дітей 6 та 14 років, отримує 1424 євро (62 761 грн). Додатково центр зайнятості надає 750 (33 055 грн) – 850 євро (37 462 грн) на особу для оренди житла.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...