Компанія Audi повідомила про початок тестування нового спортивного електричного баггі Audi RS Q e-tron, який збираються вивести на бойові етапи ралі-рейду «Дакар» вже на початку 2022 року, передають Патріоти України. Позаяк денна протяжність етапу легендарного ралі може перевищувати 800 км, творцям моделі довелося піти на певні хитрощі.
Модель Audi RS Q e-tron може з повним правом вважатися електромобілем, бо приводиться в рух тільки електричними двигунами. Але оскільки забезпечити вищеозвучений запас ходу від батареї ємністю всього 50 кВтг неможливо, інженери встановили «збільшувач ходу» (range-extender) у вигляді бензинового двигуна, який використовується виключно для підзарядки батарей. У підсумку окремі експерти наполягатимуть на тому, що це все-таки гібрид, а не електромобіль.
Розробники полегшили собі завдання, використавши двигуни від існуючих спорткарів бренду. Так, в ролі безінового генератора для підзарядки батарей виступає бензиновий 2-літровий чотирициліндровий турбодвигун TFSI від боліда серії DTM. Обороти двигуна в робочому режимі перебувають в оптимальному діапазоні 4500-6000 оборотів, щоб зменшити шкідливі викиди, а бак на 295 літрів бензину розміщений під капотом.
Електрична частина побудована відразу на трьох електродвигунах MGU (motor-generator unit) від боліда Audi e-tron FE07 гоночної серії Formula E. перші два встановлені на передній і задній осі відповідно, а третій використовується в якості «конвертера» між бензиновим двигуном-генератором і батарейним блоком. Сумарна потужність електричного приводу становить 500 кВт (680 к.с.), а ємність батареї вагою 370 кг — близько 50 кВт/год. Крім енергії від генератора заряд батареї можна поповнювати за рахунок рекуперації під час гальмування або спуску.
Українці мають можливість купувати квитки на поїзди "Укрзалізниці" дешевше. Для цього потрібно правильно спланувати поїздку – фінальна ціна квитка залежить від сезону та дня тижня, а також від класу вагона та моменту купівлі, передають Патріоти України...
В Україні наразі найбільше зростають зарплати у переробній промисловості, зокрема в легкій, метало- та деревообробці – це галузі, які забезпечують потреби оборонного сектору. Найбільший дефіцит кадрів спостерігаєтьсясеред технічних спеціалістів і будів...