Nissan Leaf за 30 євро, або Скільки коштує розмитнити електромобіль в Україні, - експерти

Відомо, що Верховна Рада скасувала ПДВ та акциз на ввезення електромобілів в Україну ще в кінці 2017 року. Пізніше податок повернули, але в дуже делікатному вигляді. Скільки треба заплатити при ввезенні в країну електрокара на додачу до вартості самої автівки, розбиралися експерти, повідомляють Патріоти України.

За ввезення електромобіля в Україну переплата становить 1 євро на 1 кВт*год ємності акумулятора автомобіля. Ця норма є фіксованою. Вона не залежить від того, нова ваша машина або стара. Ставка введена законом №2611-VII про внесення зміни до Податкового кодексу від 8 листопада 2018 року.

Це означає, що за найпопулярніший в Україні електромобіль Nissan Leaf при ввезенні в Україну доведеться доплатити 30 євро. Для Tesla ця сума складе 100 євро. Сума зовсім не велика, як визнають самі учасники ринку.

Податкові пільги на ввезення електротранспорту в Україні позитивно позначилися на зростанні ввезення машин на електричних двигунах в країну. Чим більше ввозиться машин на електротязі, тим менше буде ставати авто на ДВС. А це значить, що обсяг викидів від транспорту буде зменшуватися. Відомо, що вихлопні гази складають до 90% забруднення повітря в містах України.

Напередодні президент України Володимир Зеленський підтримав електромобілі, підписавши так званий закон про зелені номери. Нагадаємо, що документ покращує умови паркування та доступу до зарядних станцій для електрокарів, а також вводить для них номери з зеленим шрифтом на білому фоні.

І хоч від нововведення безпосередньо не чекають приголомшуючого ринкового відгуку у вигляді припливу машин в країну – створення передумов для розвитку зарядної інфраструктури все ж таки грає не останню роль для електромобілізаціі і екології.

Хіти тижня. "Епоха бідності" завершена: Рада постановила, що й бабусі на базарі торгуватимуть лише з касовими апаратами

неділя, 15 вересень 2019, 10:00

З 2021 року РРО стануть обов'язковими для всіх фізосіб-підприємців на єдиному податку. Депутатський корпус ухвалив за скороченою процедурою законопроекти, які зобов'язують малий бізнес використовувати касові апарати (РРО), передають Патріоти України. П...

Експерти розповіли, чому українська картопля дорожча за білоруську бульбу

неділя, 15 вересень 2019, 6:25

В Україні вирощують приблизно 18 мільйонів тонн картоплі на рік. З них фізично ми споживаємо 6 мільйонів тонн, ще 6 іде на посівний матеріал та корм для худоби і 6 згниває. Експерти розповіли, що впливає на ціну картоплі та чому велика частина врожаю в...