"Нюанс" закону: Експерти пояснили, чому українці отримують "космічні" платіжки за тепло

Київтеплоенерго перерахує киянці платіжку за тепло. За опалення 4-кімнатного столичного житла жінці надіслали рахунок 53 тис. грн. Виявилося, що її квартира - єдина у будинку без індивідуального лічильника тепла, передають Патріоти України.

"Є відповідне рішення, де йдеться, що всі втрати теплової енергії, гарячої та холодної води у багатоквартирних будинках розподіляються між мешканцями, які там проживають. Це роблять, щоб стимулювати термомодернізацію старих будівель. Насправді ж держава самоусунулася від вирішення проблеми, а скинула її на жителів будинку", - розповів експерт з енергетики Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

У Києві мешканка багатоповерхівки отримала платіжку на суму 52 932,18 грн за опалення 4-кімнатної квартири площею 127,3 кв м.

Директор дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко пояснює, що локальні монополісти — водоканали, теплокомуненерго користуються ситуацією та власну безгосподарність закривають за рахунок споживачів.

"У законі про комерційний облік водопостачання і теплопостачання, засобом комерційного обліку визначають загальнобудинковий, а не квартирний лічильник. Тобто, якщо прорвало трубу, то водоканал усі втрати абсолютно законно розподіляє між мешканцями будинку. Сума платіжки залежить від кількості людей, які проживають у квартирі", - каже Сергієнко.

Додає, що мешканцям квартири без індивідуального лічильника спожите тепло потрібно рахувати за нормативами.

"Втрати у будинку варто розкидати на всіх мешканців, незалежно від того, чи мають вони лічильник. Абсолютно закономірно, що після цього почнуться протести людей. У цьому винен Комітет житлово-комунального господарства Верховної Ради минулого скликання, який розробляв нову редакцію житлово-комунального закону і законопроєкт про комерційний облік. Якщо справедливо, то усі втрати будинку найкраще перекласти на надавачів послуг. Прописати, наприклад, що вони не можуть перевищувати 5%. Тоді водоканали та теплокомуненерго були б зацікавлені у менших втратах. А так навіщо перейматися станом комунальних мереж, тим, що протікають труби та їх постійно латають", - пояснює Сергієнко.

Джерело: Gazeta.ua

Нова версія угоди про надри - чисте здирництво? - Адміністрація Трампа посилює вимоги до України – ЗМІ

неділя, 23 лютий 2025, 1:52

Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...

Один із найбагатших угорців: Зять Орбана веде переговори щодо купівлі російської "дочки" Raiffeisenbank

субота, 22 лютий 2025, 20:48

Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...