"Ніж у спину": В ЄС почали діяти нові правила проти "труби Путіна"

У Європейському союзі 7 травня набула чинності нова газова директива. Вона обмежила роботу одного з головних проектів президента РФ Володимира Путіна – газопроводу "Північний потік-2". За новими правилами Кремль може використовувати тільки 50% потужності труби, повідомляють Патріоти України.

Про це йдеться в опублікованому в офіційно виданні ЄС документі. Так, нові і діючі газопроводи з третіх країн до Євросоюзу в територіальних морях держав ЄС повинні будуть відповідати певним правилам, які раніше поширювалися на наземні труби.

Серед основних нововведень:

  • половину потужності труби повинні залишити для незалежних компаній;
  • оператором газопроводу повинен бути не пов'язаний з "Газпромом" Nord Stream 2 AG, а незалежна компанія;
  • Німеччина отримає право обмежувати дії директиви за згодою з Єврокомісією.

Друга норма може призвести до того, що при проектній потужності в 55 млрд куб. м в рік, використовувати будуть тільки половину. Правда, для "Північного потоку-2" можуть затвердити виключення. І на це свою згоду повинна дати країна, яка перша приймає "блакитне паливо". Йдеться про Німеччину. Погодивши своє рішення з Єврокомісією, Берлін може надати для "газопроводу Путіна" особливі умови.

Після прийняття директиви в Росії заявили, що газопровід "Північний потік 2" буде побудований в запланований термін, незважаючи на прийняття нових правил.

Зазначається, що компанія Nord Stream 2 AG, створена для планування, будівництва та експлуатації "Північного потоку-2", належить "Газпрому", який планує прокачувати газ по цій трубі. Що стосується чинного "Північного потоку", то компанія Nord Stream AG займалася будівництвом і є оператором газопроводу, її мажоритарний акціонер також "Газпром" із часткою у 51%.

Джерело: Обозреватель

Можна в алетках і онлайн: Федоров пояснив, як українцям купувати ліки за "тисячу Зеленського"

середа, 19 січень 2022, 16:23

Українці віком від 60 років зможуть купувати ліки у аптеках або онлайн в рамках програми "єПідтримка". Про це під час брифінгу Міністерства цифрової трансформації та Міністерства економіки повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, перед...

З архіву ПУ. Морські тварини почуваються, як вдома: Води Дніпра страждають від рідкісного, але катастрофічного явища

середа, 19 січень 2022, 13:00

На жаль, тільки у спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". "Тільки у спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". Річку, перегородивши дамбами, убили, позбавивши природної течії. Так, у каскаді Дніпровських водосховищ за...