"Ніж у спину" по-європейськи: Москва усвідомила, що найбільший ринок газу вислизає з її загарбницьких рук

Стратегія закріпити газопроводами свою перевагу на європейському континенті до навали дешевого скрапленого газу з США, попутно ізолювавши для остаточного поглинання Україну, після кількох років напруженої боротьби терпить крах

Після того, як Євросоюз обмежив поставки російського газу по трубопроводу OPAL до половини потужності, в ЄС піднялась хвиля пропозицій радикально розібратися із газової суперечки між Росією і Україною між РФ і Німеччиною з одного боку, Данією і США з іншого, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Газета.ру".

Крім того, тривають суперечки між Єврокомісією і Польщею з країнами Балтії, між ЄК та адміністрацією США, між Ангелою Меркель і Дональдом Трампом.

До спору також підключилася Франція, запропонувавши закрити проекти "Північний потік" і "Північний потік-2", а для європейських споживачів побудувати інший "потік" – через територію України до Франції.

Зокрема колишній президент компанії Gaz de France Лоїк Ле Флок-Пріжан заявив, що поставки по газопроводах президента Росії Володимира Путіна невигідні європейцям.

"Ми починаємо діалог з Єврокомісією. Відправна точка полягає у здатності Єврокомісії усвідомити, що у "Північного потоку-2", який, до речі, нікому не потрібний, немає майбутнього, особливо при існуванні недорогого американського сланцевого газу", – резюмував він.

"Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюють у 9,5 мільярда євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall.

Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 мільйонів євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів – 4,75 мільярда євро.

Відчутний удар для Кремля: ЄС розглядає варіанти заборони нових російських газових контрактів

четвер, 24 квітень 2025, 12:44

Європейська комісія оцінює, чи може вона ухвалити законодавство, яке забороняє фірмам ЄС підписувати нові контракти на російське викопне паливо, а також працює над правовими варіантами, які дозволять компаніям ЄС розривати контракти на постачання газу ...

Ціни вже злетіли! В Україні може виникнути дефіцит популярного овочу

четвер, 24 квітень 2025, 11:43

Українські фермери продовжують накручувати ціни на буряки. Вартість овочу вже значно зросла порівняно з минулим тижнем, а порівняно з минулим роком, то ціни вищі вже у 2,5 раза. При цьому торгові мережі вже повідомляють про дефіцит цього коренеплоду. П...