"Ніж у спину" по-європейськи: Москва усвідомила, що найбільший ринок газу вислизає з її загарбницьких рук

Стратегія закріпити газопроводами свою перевагу на європейському континенті до навали дешевого скрапленого газу з США, попутно ізолювавши для остаточного поглинання Україну, після кількох років напруженої боротьби терпить крах

Після того, як Євросоюз обмежив поставки російського газу по трубопроводу OPAL до половини потужності, в ЄС піднялась хвиля пропозицій радикально розібратися із газової суперечки між Росією і Україною між РФ і Німеччиною з одного боку, Данією і США з іншого, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Газета.ру".

Крім того, тривають суперечки між Єврокомісією і Польщею з країнами Балтії, між ЄК та адміністрацією США, між Ангелою Меркель і Дональдом Трампом.

До спору також підключилася Франція, запропонувавши закрити проекти "Північний потік" і "Північний потік-2", а для європейських споживачів побудувати інший "потік" – через територію України до Франції.

Зокрема колишній президент компанії Gaz de France Лоїк Ле Флок-Пріжан заявив, що поставки по газопроводах президента Росії Володимира Путіна невигідні європейцям.

"Ми починаємо діалог з Єврокомісією. Відправна точка полягає у здатності Єврокомісії усвідомити, що у "Північного потоку-2", який, до речі, нікому не потрібний, немає майбутнього, особливо при існуванні недорогого американського сланцевого газу", – резюмував він.

"Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюють у 9,5 мільярда євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall.

Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 мільйонів євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів – 4,75 мільярда євро.

Пенсія і соцдопомога: Українцям пояснили, чи зміниться сума виплат у серпні

п’ятниця, 18 липень 2025, 16:44

В Україні нещодавно змінили правила оформлення соціальної допомоги. У зв'язку з тим, що Пенсійний фонд України (ПФУ) тепер має функцію призначення та виплати соціальних допомог, будуть проведені перевірки всіх отримувачів допомоги, передають Патріоти У...

Українці зобов'язані проводити повірку лічильників води: Ось хто платить і що потрібно знати кожному

п’ятниця, 18 липень 2025, 11:30

В Україні діє обов'язкова повірка лічильників води, яка проводиться кожні чотири роки. Процедура необхідна для підтвердження точності та правильної роботи приладів обліку. На відміну від лічильників газу, де періодичну повірку завжди оплачує облгаз, за...