Норвегія розглядає питання щодо постачання газу Україні

Ця країна забезпечує Європі близько 20% потреб у природному газі.

Йонас Гар Стере приїхав до Києва 1 липня

Уряд Норвегії та представники видобувних компаній цієї країни розглянуть питання щодо можливості постачання природного газу Україні. Про це сказав прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере на спільній із президентом Володимиром Зеленським прес-конференції у Києві у п'ятницю, 1 липня, передають Патріоти України.

"Ми з паном президентом говорили, що Україна також потребує природного газу, має такий запит. Я зроблю цей запит нашим компаніям. Вони вже роблять усе, що можуть, працюють на найвищій потужності. Але прохання президента України - це те, що я повезу додому", - сказав Стере. Він нагадав, що Норвегія забезпечує Європі близько 20% її потреби у природному газі. Після початку війни Росії проти України багато європейських колег побоювалися, чи виконає Норвегія свої зобов'язання за таких умов.
"Я сказав "так". Чи можемо ми збільшити видобуток? Я сказав, що видобуток уже на максимумі, але трохи ми можемо додати, щоб мати можливість постачати до Європи", - заявив Стере. Раніше у п'ятницю стало відомо, що Норвегія виділить Україні 1 млрд євро. Гроші надійдуть до кінця цього року чи на початку 2023 року.

Українцям перерахують пенсії через лічені дні: Збільшення може досягти 1200 грн на місяць

понеділок, 29 травень 2023, 15:38

В Україні у червні перерахують виплати працюючим пенсіонерам. Перерахунок відбудеться заднім числом (мав пройти у квітні, але затримався через відсутність статистики). Українці на заслуженому відпочинку, які продовжили працювати, отримають у червні гро...

Інвестори не раді: Перемога Ердогана призвела до падіння турецької ліри

понеділок, 29 травень 2023, 12:22

Турецька ліра ослабла після перемоги Реджепа Тайіпа Ердогана у другому турі президентських виборів. Курс упав на 0,3% до 20,03 за долар, що близько до рекордно низького рівня, передають Патріоти України. Уолл-стріт передбачає подальшу слабкість ліри: M...