Норвегія розглядає питання щодо постачання газу Україні

Ця країна забезпечує Європі близько 20% потреб у природному газі.

Йонас Гар Стере приїхав до Києва 1 липня

Уряд Норвегії та представники видобувних компаній цієї країни розглянуть питання щодо можливості постачання природного газу Україні. Про це сказав прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере на спільній із президентом Володимиром Зеленським прес-конференції у Києві у п'ятницю, 1 липня, передають Патріоти України.

"Ми з паном президентом говорили, що Україна також потребує природного газу, має такий запит. Я зроблю цей запит нашим компаніям. Вони вже роблять усе, що можуть, працюють на найвищій потужності. Але прохання президента України - це те, що я повезу додому", - сказав Стере. Він нагадав, що Норвегія забезпечує Європі близько 20% її потреби у природному газі. Після початку війни Росії проти України багато європейських колег побоювалися, чи виконає Норвегія свої зобов'язання за таких умов.
"Я сказав "так". Чи можемо ми збільшити видобуток? Я сказав, що видобуток уже на максимумі, але трохи ми можемо додати, щоб мати можливість постачати до Європи", - заявив Стере. Раніше у п'ятницю стало відомо, що Норвегія виділить Україні 1 млрд євро. Гроші надійдуть до кінця цього року чи на початку 2023 року.

"Газпром" лякає, що далі буде гірше: Ціна газу в Європі вперше з березня перевищила $2 500

вівторок, 16 серпень 2022, 19:29

Російська компанія прозвітувала про збільшення експорту газу до Китаю і натякнула Європі на брак майже 24 млрд кубометрів блакитного палива. Газові ф'ючерси на біржі TTF після прогнозу монополіста зросли на 14%. Російський газовий монополіст "Газпром" ...

Зернова угода набирає обертів: З українських портів вийшли ще п'ять суден

вівторок, 16 серпень 2022, 12:06

Судна з кукурудзою та пшеницею вийшли з портів Південний та Чорноморськ. Чотири судна чекають на перевірку в Туреччині для відправки в Україну. З портів Чорноморськ та Південний у вівторок, 16 серпня, вийшли п'ять суден з українським зерном, повідомляє...