Ця країна забезпечує Європі близько 20% потреб у природному газі.

Уряд Норвегії та представники видобувних компаній цієї країни розглянуть питання щодо можливості постачання природного газу Україні. Про це сказав прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере на спільній із президентом Володимиром Зеленським прес-конференції у Києві у п'ятницю, 1 липня, передають Патріоти України.
"Ми з паном президентом говорили, що Україна також потребує природного газу, має такий запит. Я зроблю цей запит нашим компаніям. Вони вже роблять усе, що можуть, працюють на найвищій потужності. Але прохання президента України - це те, що я повезу додому", - сказав Стере.
Він нагадав, що Норвегія забезпечує Європі близько 20% її потреби у природному газі. Після початку війни Росії проти України багато європейських колег побоювалися, чи виконає Норвегія свої зобов'язання за таких умов.
"Я сказав "так". Чи можемо ми збільшити видобуток? Я сказав, що видобуток уже на максимумі, але трохи ми можемо додати, щоб мати можливість постачати до Європи", - заявив Стере. Раніше у п'ятницю стало відомо, що Норвегія виділить Україні 1 млрд євро. Гроші надійдуть до кінця цього року чи на початку 2023 року.
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...