В Україні стартувала практична реалізація проекту щодо використання компенсацій за знищене війною житло. Власники житлових сертифікатів, отриманих за держпрограмою, зможуть купити нові квартири та будинки замість знищених коштом Банку розвитку Ради Європи (CEB). Насамперед програма розрахована на ветеранів, багатодітних сімей та людей з інвалідністю, передають Патріоти України.
Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України. Реалізація проєкту має пройти в два етапи до кінця цього року.
Як зазначила заступниця міністра інфраструктури України Наталія Козловська, співпраця з CEB надає можливість придбати нове житло з використанням сертифікату насамперед:
"Почато практичну реалізацію проекту "HOME: Компенсація за знищене житло" за підтримки Банку розвитку Ради Європи. Кредитна угода на 100 млн євро була підписана між Україною та Банком розвитку Ради Європи (CEB) ... у червні цього року", – йдеться у повідомленні.
У відомстві підрахували, що станом на 6 вересня 2024 року до Держреєстру пошкодженого та знищеного майна внесено понад 372 тисячі об'єктів нерухомості. Там також нагадали, що в рамках запровадженої у травні 2023 року державної програми компенсацій за пошкоджене та знищене житло єВідновлення майже 3000 сімей уже стали власниками нового житла, а понад 62 тис. змогли відновити будинки.
Найбільше нелегальних АЗС в Україні зафіксовано на Львівщині – у вересні їх налічувалося 98. Ба більше, це майже чверть від усіх нелегальних заправок у країні, на яких, зокрема, водіям продають підробне пальне – 23%, передають Патріоти України. Про це...
Субсидія надається, якщо домогосподарство витрачає на оплату комунальних послуг більше, ніж визначена для неї обов'язкова сума. Міністерство соціальної політики України пояснило, які категорії громадян можуть її отримати, передають Патріоти України. «Ц...