Нові ціни на газ і ліквідація банків: Що вимагає МВФ від України

Всього в МВФ висунули 10 вимог, частина з яких вже виконана.

Україна для підписання нової кредитної програми з МВФ зобов'язана з 1 січня 2020 року підвищити тарифи на газ до ринкових цін. Крім того, одна з ключових вимог – ліквідація банків-банкрутів, передають Патріоти України.

Всього в МВФ висунули 10 вимог, частина з яких вже виконана.

Бюджет. Головний параметр – дефіцит у 2%. Проєкт бюджету-2020 року, поданий Кабміном до Ради до другого читання 5 листопада, відповідає цій вимозі.

Закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Ухвалений Радою (№1031) у другому читанні 31 жовтня. Це проблемний пункт: у лютому 2019 року парламент ухвалив схожий закон, але Конституційний суд скасував його.

Зміни до закону про Фонд гарантування вкладів. Вони містять два різних пункти. По-перше, ліквідація банків-банкрутів не може бути припинена навіть за рішенням суду, а самі банки не мають права повертатися на ринок. По-друге, Фонд має отримати ширші повноваження з керування неплатоспроможними банками. Ця норма – "запобіжник" на випадок, якщо ексвласники ПриватБанку все ж доб'ються в українських судах скасування націоналізації.

"Прослуховування" НАБУ і ДБР. Закон ухвалений і підписаний Зеленським, але щодо його практичної реалізації є великі питання.

Незалежні наглядові ради держбанків. Україна провалила перший етап реформи корпоративного управління в Ощадбанку та Укрексімбанку: обидві фінустанови за законом утворили незалежні наглядові ради (НР), але вони поки не змогли заповнити їх. Частково винуватець – НБУ, який відмовив в узгодженні НР Ощаду майже в повному складі і частково не визнав кандидатів до НР Укрексімбанку.

Анбандлінг Нафтогазу. Створення окремої юрособи-керуючого газонтранспортною системою України і його виведення зі структури НАК Нафтогаз України ("Оператор ГТС" створений, але поки належить Укртрансгазу).

Ринкові ціни на газ. З січня 2020 року (стара вимога, відтермінувань не має бути).

Ринок землі. У Раді має з'явитися базовий законопроєкт. Поки за цей статус борються 11 різних проєктів.

Завдання НБУ. Стрес-тести банків (виконано) і підготовка до реалізації поділу функцій Нацкомфінпослуг.

Незалежність АМКУ. До кінця року в Раді з'являться два "антимонопольних" законопроєкти. Один із них – про повноваження АМКУ – мають ухвалити до кінця року, розповідала в інтерв'ю автор документів Роксолана Підласа.

Джерело: LIGA.net

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...