Починаючи з 2022 року, через брак українських чоловіків, польські роботодавці почали змінювати умови праці. До того ж, Польща почала залучати більше людей з Азії та Африки. Про це розповіла директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда, передають Патріоти України.
За її словами, брак чоловічої сили серед українців стимулює попит серед польських роботодавців. «Тому, з одного боку, працівники більш прискіпливо відносяться до вибору роботи, а з іншого, роботодавці стикаються з частою ротацією працівників. Конкуренція за робітників призводить до збільшення ставок та покращення умов праці, що для українських робітників є перевагою», – каже Анна Джоболда.
Відомо, що на кінець жовтня 2024 року у Польщі офіційно працевлаштовано 779,3 тис. українців. Це 66,7% від усіх працюючих іноземців.
Однак, починаючи з 2022 року, через брак українських чоловіків, Польща почала залучати більше людей з Азії, Африки та навіть Південної Америки.
«Оскільки на них не поширюється спрощена процедура працевлаштування, то через брак робочої сили у Польщі страждають галузі, в яких потрібні такі спеціалісти, як зварювальники, сантехніки, електрики, токарі, маляри, водії а також робітники без спеціальної кваліфікації для виконання фізичної роботи», – пояснила експертка. Вона додала, що тренд на жителів Азії та Африки зростатиме у майбутньому.
Нагадаємо, у 2025 році українські біженці в Польщі зможуть найпростіше знайти роботу у декількох галузях. Це може стати першим кроком до подальшої інтеграції у країні. Саме так вважають аналітики Gremi Personal. Зазначається, що у Польщі залишається великий попит на некваліфіковану робочу силу на складах.
Аналітики прогнозують, що у наступному році вакансії для українців будуть доступні на складах різного типу, включно з одягом, аптечними товарами, поліграфією, а також складах з пластиковими, гумовими та металевими деталями.
Вугілля, нафта й газ зі сполуками карбону стали сходинками залучення викопного палива до життєдіяльності людства, як найбільш доступні для видобутку. В надрах Землі є колосальні запаси чистої енергії, розробка яких вже до снаги сучасним технологіям. Йд...
Заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення становить 9,2 млрд грн. Про це заявив віцепрем'єр-міністр із відновлення — міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба під час Години запитань до уряду, передають Патріоти Укра...