Обмеження карткових переказів в Україні почне діяти від 1 жовтня: Який ліміт встановлено

Національний банк України встановлює ліміт на переказів фізичних осіб "з картки на картку" (також відомі як P2P, C2С). У відомстві пояснили, що тепер зміниться для українців, передають Патріоти України.

Від 1 жовтня 2024 року Національний банк України тимчасово на півроку встановлює ліміт у 150 тисяч грн на місяць для переказів фізичних осіб "з картки на картку".

Як пояснили у Нацбанку, обмеження стосуватиметься лише вихідних переказів на рахунки інших фізичних осіб, а також всіх рахунків клієнта в одному банку.

Водночас ліміт не застосовуватиметься:

  • до рахунків волонтерів, які відповідають критеріям, визначеним відповідною постановою
  • до осіб, щомісячні доходи яких з підтверджених джерел перевищують суму встановленого обмеження
  • у разі переказу коштів між власними рахунками клієнта, відкритими в одному банку
  • до переказів юридичних осіб
  • операції за реквізитами IBAN

За даними НБУ, 98% банківських клієнтів здійснюють щомісяця перекази, які не перевищують вказану суму, отже, встановлені обмеження в жодному разі не вплинуть на їхню фінансову активність.

Крім того, для операції за реквізитами IBAN теж не встановлюватимуть якихось лімітів. У НБУ зазначають, що 98% українців навіть не відчують ніяких обмежень, тому що їхні перекази не перевищують 150 тисяч грн.

Нагадаємо, Національний банк України планує запровадити ліміт у 100 тис. грн на місяць для вихідних P2P-переказів (з картки на картку). Однак обмеження не стосуватиметься волонтерів, а також фізосіб, чиї офіційні доходи вищі за 100 тис. грн.

Що таке P2P-перекази

Перекази з картки на картку, або P2P-платежі (person-to-person) — це фінансові операції, за яких гроші переказуються з банківської картки однієї людини на картку іншої. Такі перекази зазвичай проводяться через мобільні застосунки банків або спеціалізовані сервіси, що дає змогу швидко надсилати та отримувати кошти.

Стало відомо, чим платить Путін країні Кім Чен Ина за поставку солдат і зброї

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:55

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...

На тлі шаленого злету цін: В Україні різко переписали цінники на популярний продукт

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:32

В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...