Австрія планує запровадити суворіші обмеження на соціальні виплати через значний приплив біженців з України, зокрема із Закарпаття. Основна мета змін – запобігти шахрайству та зменшити фінансове навантаження на державу. Про це пише Kosmo. Влада Австрії висловлює занепокоєння через збільшення потоку біженців із Закарпаття, яке не є зоною бойових дій, передають Патріоти України.
В уряді країни підозрюють можливі зловживання соціальними виплатами та мають намір запровадити суворіші обмеження. Особливо ситуація загострилася в Зальцбурзі, де 90% заяв на отримання притулку зараз подають саме вихідці з цього регіону.
За повідомленням місцевих чиновників, серед прибулих є велика кількість неписьменних осіб, які не розмовляють українською чи російською мовами. Це створює додаткові труднощі для інтеграції, особливо у сфері освіти.
Наплив біженців викликає значні навантаження на соціальну систему, зокрема на дитячі садки, школи та комунальні послуги. Австрія пропонує українцям значну соціальну підтримку, що включає:
Однак через великий приплив нових заявників фінансове навантаження на країну зростає, що стало причиною перегляду чинної політики. За словами Антона Хольцера, координатора з питань надання притулку в Зальцбурзі, деякі сім'ї, що раніше отримували соціальні виплати у Франції чи Іспанії, тепер переїжджають до Австрії через вигідніші умови.
Така ситуація отримала назву "біженський туризм". Нова міністерка у справах сім’ї Клаудія Плаколм анонсувала:
Після 31 жовтня спеціальний підрозділ розробить суворіші критерії, щоб зменшити привабливість для шукачів притулку, які зацікавлені саме у виплатах. Ці заходи спрямовані на те, щоб уникнути перетворення Австрії на "соціальний гамак" для шукачів притулку.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...