Опинився на межі закриття: Чеський курорт, який облюбували росіяни, б'є на сполох

Чеський курорт Карлові Вари опинився на межі закриття через відплив клієнтів, у тому числі з РФ. Про це повідомив портал новин Aktualne, передають Патріоти України.

«Я б пов'язувала це не лише з від'їздом росіян, але й із відпливом спа-клієнтів. Якщо ми не знайдемо нову (клієнттуру – ред.), то спа-індустрія як така повністю помре. Були готелі, які на 100% залежали від клієнтів, які приїжджають до них на лікування», – цитуються в повідомленні слова мера міста Ван Андреа Пфеффер-Ферклова.

Як повідомлялося, вперше секторальні економічні санкції проти Росії були запроваджені Євросоюзом 31 липня 2014 року у відповідь на дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні. Вони були посилені у вересні 2014 року та у березні 2015 року.

Ці заходи включають обмеження доступу російських банків та компаній на ринки капіталів ЄС, забороняють фінансову допомогу російським фінансовим інституціям. Санкції також забороняють прямі та непрямі імпорт, експорт або передання всіх оборонних матеріалів, встановлюють заборону на постачання в Росію товарів подвійного призначення, що можуть бути використані з військовою метою.

Санкції також обмежують доступ РФ до певних чутливих технологій, що можуть використовуватися в енергетичному секторі, зокрема, у розвідці нафти та її видобутку. Крім економічних санкцій, ЄС застосовує проти Росії інші обмеження: дипломатичні заходи, індивідуальні санкції, включаючи заборону на подорожі та заморожування рахунків, а також цілеспрямовані економічні заходи, що застосовуються проти економічних суб’єктів у окупованих Криму та Севастополі.

На випадок негативного сценарію: Україна створить фінансовий буфер

неділя, 30 березень 2025, 15:46

Україна планує створити фінансовий буфер в розмірі 10,1 млрд доларів на випадок негативного сценарію. А також розділить на три частини зовнішнє фінансування від країн G7 за механізмом ERA, яке виділяють коштом заморожених російських активів. Про це йде...

Економіка нової ніші: Україна стрімко розвиває біометанову енергетику. Голова Біоенергетичної асоціації розповів про особливості та перспективи цієї галузі виробництва

неділя, 30 березень 2025, 12:51

При наявній базі Україна може виробляти десь 21,8 млрд кубів на рік цього чистого біоресурсу, в цій цифрі більше 90% припадає на рослинну сировину. При належному розвитку тваринництва обсяги можуть бути набагато більшими. На початку 2025 року українськ...