Санкційні погрози США керівникам німецького порту Мукран змусили німецьких партнерів "Газпрому" засумніватися в завершенні російського газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляється в сюжеті німецького телеканалу ZDF, передають Патріоти України.
Відзначається, що порт, який потрапив під погрози Вашингтона, грає найважливішу роль в будівництві газопроводу в обхід України.
"Те, що відбувається, викликало занепокоєння у компанії Uniper, що займається в Німеччині поставками електроенергії. Вона бере участь у фінансуванні будівництва газопроводу і не виключає, що проєкт може зірватися", – зазначає телеканал.
У порту Мукран на узбережжі острова Рюген зберігаються тисячі труб для будівництва газопроводу "Північний потік-2". Звідси відпливали трубоукладальні судна, поки перші санкції США не зупинили їх у грудні 2019 року. "Через трубопровід Німеччина потрапляє в дуже велику залежність від Росії", – так Вашингтон обґрунтовує свою вимогу зупинити будівництво.
Відзначається, що три сенатора США безпосередньо звернулися до керівників порту, написавши їм листа. У ньому вони погрожують жорсткими санкціями їм самим, іншим працівникам порту, а також усім акціонерам. Маленьке прибережне місто Засніц – головний акціонер порту. Бургомістр Франк Крахт вважає ці нападки необгрунтованими.
"Справа в тому, що ми тут на острові Рюген звісно ж живемо не тільки за рахунок готелів та гастрономії. Ми постійно створюємо нові робочі місця, щоб люди, які тут знаходяться, могли жити, працювати і заробляти гроші", – заявив Крахт.
Постачальник електричної енергії Uniper бере участь у фінансуванні трубопроводу. Компанія не виключає, що проєкт "Північний проект – 2" може зірватися.
Таким чином, зазначає телеканал, через санкційні загрози США і занепокоєння партнерів проєкту, керівництво Nord Stream AG опинилося під тиском.
Директор Nord Stream AG Маттіас Варніг заявив, що компанії доведеться протистояти цим викликам. Після екстрених переговорів у державній канцелярії міста Шверін він більше нічого не захотів говорити. Федеральна земля Мекленбург-Передня Померанія також має 10% частку у порту.
При цьому прем'єр-міністр Мекленбурга-Передньої Померанії Мануела Швезіг висловився з приводу погроз США ще більш жорстко.
"Очевидно, що у погроз на адресу порту Мукран немає жодних правових підстав. Тому ми встаємо на захист нашого порту Мукран. У США просто немає жодних прав втручатися в ці справи", – заявив він.
Телеканал підкреслив, що тижнями російське трубоукладальне судно стоїть на якорі в порту Мукран. Воно повинно завершити будівництво останніх 150 кілометрів трубопроводу через Балтійське море.
Президент України Володимир Зеленський накричав на главу міністерства фінансів США Скотта Бессента, коли вони обговорювали угоду щодо ресурсів під час його візиту в Київ 12 лютого. Про це пише Financial Times (FT) 24 лютого з посиланням на інформацію д...
Міністри сільського господарства Угорщини, Болгарії, Румунії і Словаччини звернулись до Європейської комісії з листом із закликом після завершення автономних торгових заходів повернутися до довоєнних квот на агропродукцію з України. Про це повідомив мі...