Нові санкції США проти російської нафти змусять китайських та індійських нафтопереробників шукати інших постачальників - з Близького Сходу, Африки та Америки. Про це у неділю, 12 січня, повідомляє Reuters із посиланням на трейдерів та аналітиків, передають Патріоти України.
Зазначається, що багато з танкерів, які потрапили під санкції США, використовувалися Росією для доставки нафти до Індії та Китаю, адже західні санкції та обмеження цін, введені країнами "Групи семи" у 2022 році, перемістили торгівлю російською нафтою з Європи до Азії.
Деякі танкери також перевозили нафту з Ірану, який також перебуває під санкціями.
За словами джерел агентства, російський експорт нафти серйозно постраждає від нових санкцій, які змусять китайських незалежних нафтопереробників надалі скорочувати виробництво нафтоперероблення.
Провідний аналітик Kpler з вантажних перевезень Метт Райт зазначив, що серед суден, які потрапили під санкції США, 143 є нафтовими танкерами, які торік відвантажили понад 530 млн барелів російської сирої нафти, що становить близько 42% від загального морського експорту сирої нафти країни.
З них близько 300 мільйонів барелів було відправлено до Китаю, а основна частина решти пішла до Індії.
"Ці санкції суттєво скоротять флот суден, доступних для доставки сирої нафти з Росії в короткостроковій перспективі, підвищуючи ставки фрахту", - сказав Райт.
Сінгапурський трейдер повідомив, що танкери, які потрапили у чорний список, доставляли близько 900 тисяч барелів російської нафти на добу до Китаю за останні 12 місяців.
Зазначається, що за 11 місяців минулого року імпорт російської нафти в Індію зріс на 4,5% порівняно з аналогічним періодом 2023 року до 1,764 млн барелів за добу, або 36% від загального імпорту Індії.
Обсяг Китаю, включаючи трубопровідне постачання, зріс на 2% до 2,159 мільйона барелів за добу, або 20% від загального імпорту, за той же період.
Відсутність вищої освіти не означає, що українцям не вдасться знайти роботу з високою зарплатою. Так, окремі роботодавці готові платити представникам деяких спеціальностей близько 60 тис. грн, передають Патріоти України. Так, будівельна компанія шукає ...
Досі Пекін та Делі були головними покупцями нафти з РФ. Нові санкції США проти російської нафти змусять китайських та індійських нафтопереробників шукати інших постачальників - з Близького Сходу, Африки та Америки. Про це у неділю, 12 січня, повідомляє...