З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA, передають Патріоти України.
Розмір індексації рахується за формулою: 50% інфляції за минулий рік + 50% середнього за три роки зростання зарплат. Закон надає можливості уряду, враховуючи можливості бюджету, змінювати розмір індексації. Однак бюджет Пенсійного фонду дефіцитний, як і бюджет країни. Тому розраховувати на те, що індексація буде значно більшою за 10%, не доводиться.
Крім того, індексація влаштована так, що у деяких випадках її розмір може бути значно меншим за 10%. Наприклад, торік індексація склала майже 8%. При цьому середня пенсія по країні напередодні індексації складала 5385 грн. Отже, якби всі пенсії проіндексували на 8%, то в середньому надбавка була б 430 грн (і це за умови, якби підвищували усі пенсії без винятку). Однак насправді середній розмір надбавки склав 322 грн. А за чотири місяці минулого року, враховуючи період індексації, середня пенсія зросла всього лише на 6,3%.
Кому підвищать пенсії на 100-200 грн. Розмір розрахунку залежить від того, яку розрахункову пенсію ви маєте. Наприклад, якщо ваш розрахунковий розмір пенсії (не фактично виплата, а саме те, що пораховано за формулою) становить менше мінімалки (2361 грн), розмір надбавки буде 100-200 грн.
Кому підвищать пенсії на 300-400 грн. Надбавку від 300 до 400 грн може отримати більшість українців. Це ті, хто одержує від 3000 до 4000 грн розрахункової пенсії.
Кому підвищать пенсії на 400-500 грн. Таке підвищення очікується також для значної кількості українців. Це ті, у кого розрахунковий розмір пенсії становить до 5000 грн.
Підвищення від 1000 грн. Значне підвищення (на суму від 1000 грн) отримують ті, у кого розрахунковий розмір пенсії більший за 10 тис. грн. Окремо варто зазначити, що всі спеціальні пенсії індексують за спеціальними законами. Отже, ті, хто і так має високі виплати, підвищення не отримають.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...