Пенсіонери можуть самостійно збільшити розмір своєї пенсії на 54%: Що для цього треба

Розмір пенсії буде збільшений, якщо вийти на пенсію пізніше. Хто та як це зможе зробити, читайте в матеріалі, передають Патріоти України.

Якщо пенсіонер після досягнення 60 років та за наявності необхідної кількості стажу вирішить продовжити працювати та відмовиться від пенсії, то при виході на пенсію отримає надбавку за наднормативний стаж.

Якою може бути надбавка за наднормативний стаж

При розрахунку враховуються лише повні місяці, підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не провадиться. Відповідно до статті 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у разі пізнішого виходу на пенсії її основний розмір збільшується.

  • За кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, що настає за місяцем досягнення пенсійного віку при відстроченні виходу на пенсію на строк до 5 років — на 0,5%.
  • За кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, якщо відстрочка становить понад 5 років — на 0,75%.

Тобто, відстрочення пенсії на 1 рік збільшує розмір до пенсії на 6%, на 2 роки — 12%. При виході на пенсію через 6 років після досягнення пенсійного віку за наявності страхового стажу пенсія збільшується на 54% порівняно з тим, який міг би бути спочатку.

Звичайно, щоб продовжувати працювати пенсіонеру, потрібно мати здоров'я та, найголовніше, місце роботи.Та й, якщо самий розмір пенсії невеликий, надбавка за стаж може виявитися дуже малою.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...