У 2023 році міжнародні компанії, що залишаються в Росії, сплатили приблизно $1,78 мільярда податку на прибуток, що на $175 мільйонів більше, ніж у 2022 році. Серед тих, які сплатили найбільше є Raiffeisen Bank, Chery Automobile, Philip Morris, Japan Tobacco International, UniCredit Bank та Pepsi, передають Патріоти України
Про це свідчать результати моніторингу KSE Institute. Ця сума є вагомим показником, враховуючи економічні та геополітичні умови, в яких знаходиться Росія.
Згідно з дослідженням, у 2023 році іноземні компанії, що залишилися на російському ринку, сплатили близько $1,78 мільярда податку на прибуток. Серед цих компаній були такі гіганти, як Raiffeisen Bank ($491 млн), Chery Automobile ($222 млн), Philip Morris ($220 млн), Japan Tobacco International ($182 млн), UniCredit Bank ($154 млн), Pepsi ($135 млн), Leroy Merlin (оцінково $125 млн), Mars (оцінково $99 млн), Uniper SE ($79 млн) та OTP Bank ($69 млн). Ці компанії залишаються важливими економічними суб'єктами в Росії, незважаючи на глобальні санкції та тиск з боку міжнародної спільноти.
Попри зменшення кількості іноземних компаній, що продовжують діяльність у Росії, загальна сума сплачених ними податків продовжує зростати. Це явище пояснюється посиленням податкового тиску та підвищенням податкових ставок у Росії.
"Попри те, що російська влада приховує макроекономічні дані, ми оцінюємо, що іноземні компанії щорічно сплачують близько $20 мільярдів податків. Хоча їхня кількість зменшується, загальна сума сплачених податків продовжує зростати через посилення податкового тиску та підвищення податкових ставок", – зазначив заступник директора з розвитку KSE та керівник проєкту Leave-Russia.org Андрій Онопрієнко
Ця ситуація підкреслює складність економічного клімату в Росії, де уряд використовує різні методи для підтримки свого бюджету в умовах зростаючої ізоляції від західних ринків.
За даними KSE, у 2023 році близько 1000 іноземних компаній, які розкрили свою фінансову звітність, сплатили загалом $6,4 мільярда податку на прибуток, що на $200 мільйонів більше, ніж у 2022 році. Це свідчить про те, що попри всі негаразди, бізнес продовжує працювати і приносити прибутки в умовах російського ринку. Проте значна частина цих компаній скорочує свої операції або планує повністю залишити Росію.
На даний момент в Росії продовжують працювати 2 139 міжнародних компаній. Ще 1 349 бізнесів скорочують свої операції, а 417 вже повністю завершили вихід із країни. Лише в липні 2024 року 8 компаній завершили свій вихід з російського ринку шляхом ліквідації або продажу бізнесу. Серед них такі відомі компанії, як Banijay Group, Candy, Fujitsu, UPS, YouScan, Knorr-Bremse, Osram Licht AG та Roshen (акції фабрики були захоплені та націоналізовані).
Іноземні компанії, що залишаються в Росії, опинилися під тиском не лише з боку російського уряду, але й від міжнародної спільноти, яка закликає їх залишити російський ринок у відповідь на агресію РФ в Україні. Проте, як показують дослідження, бізнесові інтереси часто переважають над політичними та етичними міркуваннями. Навіть попри збільшення податкового навантаження, значна частина компаній все ще вбачає економічну вигоду у продовженні діяльності в Росії.
Україна відмовиться від долара і перейде на євро. В НБУ вразили гучною заявою та розповіли, як це відбуватиметься, передають Патріоти України. В Україні відмовляться від долара та перейдуть на євро. Тобто євро замінить долар як курсоутворювальна валют...
На українському ринку цього тижня спостерігається зростання цін на тепличні помідори. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, передають Патріоти України. Скорочення пропозиції продукції стало ключовим чинником, що дозволив продавцям підвищити ...