В Україні всі банки мають проводити фінансовий моніторинг своїх клієнтів. Незначні суми, які властиві клієнту, не блокуватимуть. Однак якщо клієнт проводить незвичайну операцію, щодня отримує та відправляє гроші, часто оперує готівкою, або отримує чи відправляє гроші публічними особами, переказ чи навіть рахунок можуть заблокувати, передають Патріоти України.
Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Кожен банк має знати свого клієнта. При оформленні рахунку клієнт заповнює анкету: вказує своє майнове становище, розмір зарплати, додаткові доходи і т.д. Потім діє ризик-орієнтований підхід. Обов'язково повинні перевіряти:
Проте запідозрити порушення та заблокувати можуть практично будь-який переклад. Якщо зарплата клієнта, наприклад, становить 10 тис. грн на місяць, а він щодня переказує (або отримує) тисячі гривень, банк може вважати такі операції сумнівними.
Василь Невмержицький, фінансовий аналітик, розповідає: щоб не постраждати від фінансового моніторингу, насамперед потрібно уважно поставитися до відкриття рахунку. "Якщо ви бачите на вулиці відділення банку та вирішили відкрити рахунок, подумайте, навіщо його відкриваєте", - каже він. Банк збирає анкетні дані клієнта. І якщо ви вказуєте зарплату, яка не пояснює ваші перекази, заявляєте, що відкриваєте картку для отримання зарплати, а насправді щодня отримуєте перекази за оплату будь-яких послуг, ризикуєте привернути увагу фінансового моніторингу.
Українці, як правило, наважуються оформити кредит, щоби виправити своє фінансове становище. Хоча більшість людей побоюються брати позики в банку чи МФО іноді стається так, що кредит на людину оформлюють без її відома. Така ситуація нещодавно сталася з ...
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...