Перекази з карток українців перевіряють: Чи можуть заблокувати картку за зарплату в конверті і що потрібно знати

В Україні всі банки мають проводити фінансовий моніторинг своїх клієнтів. Незначні суми, які властиві клієнту, не блокуватимуть. Однак якщо клієнт проводить незвичайну операцію, щодня отримує та відправляє гроші, часто оперує готівкою, або отримує чи відправляє гроші публічними особами, переказ чи навіть рахунок можуть заблокувати, передають Патріоти України.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Кожен банк має знати свого клієнта. При оформленні рахунку клієнт заповнює анкету: вказує своє майнове становище, розмір зарплати, додаткові доходи і т.д. Потім діє ризик-орієнтований підхід. Обов'язково повинні перевіряти:

  • операції із перевищенням суми 400 тис. грн;
  • операції з громадськими діячами (депутатами всіх рівнів, чиновників);
  • фізосіб-підприємців ("ФОПи"), які зареєстровані за останні три місяці;
  • тих, хто часто робить перекази за кордоном, обмінює банкноти.

Проте запідозрити порушення та заблокувати можуть практично будь-який переклад. Якщо зарплата клієнта, наприклад, становить 10 тис. грн на місяць, а він щодня переказує (або отримує) тисячі гривень, банк може вважати такі операції сумнівними.

Василь Невмержицький, фінансовий аналітик, розповідає: щоб не постраждати від фінансового моніторингу, насамперед потрібно уважно поставитися до відкриття рахунку. "Якщо ви бачите на вулиці відділення банку та вирішили відкрити рахунок, подумайте, навіщо його відкриваєте", - каже він. Банк збирає анкетні дані клієнта. І якщо ви вказуєте зарплату, яка не пояснює ваші перекази, заявляєте, що відкриваєте картку для отримання зарплати, а насправді щодня отримуєте перекази за оплату будь-яких послуг, ризикуєте привернути увагу фінансового моніторингу.

Джерело: Обозреватель

У Латвії заборонять перебування автомобілів з номерами Росії та Білорусі

п’ятниця, 22 вересень 2023, 18:30

Міністерство юстиції Латвії подасть до Сейму законопроект, який заборонятиме перебування в країні автомобілів із реєстраційними номерами Росії та Білорусі. . Як повідомляє профільне відомство, даний законопроект дасть змогу країні легально конфісковува...

Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги від ЄС на суму 1,5 мільярда євро

п’ятниця, 22 вересень 2023, 17:57

Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги від Європейського союзу на суму 1,5 мільярда євро. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що загалом бюджетна підтримка ЄС у 2023 році вже становить 13,5 млрд євро.Загальна ...