Переселення людей можливе? На Марсі знайдено величезні запаси води

З льоду можна отримати воду, кисень, а також компоненти ракетного палива.

Відразу після свого формування Червона планета мала повноцінну гидросферу. На її поверхні були постійні водойми, текли річки і йшли дощі. Але за наступні мільярди років клімат Марса істотно змінився і планета перетворилася на звичну нам пустелю, інформують Патріоти України.
Однак, Марс все ж зберіг частину води. Зараз вона існує у вигляді відкладень водяного льоду, розташованих під поверхнею планети. Ці поклади могли б надати неоціненну підтримку майбутнім пілотованим експедиціям. З льоду можна отримати воду, кисень, а також компоненти ракетного палива.
Основне питання полягає в його добуванні. Місце посадки пілотованої експедиції має поєднувати два фактори: з одного боку, лід повинен залягати на відносно невеликій глибині, щоб видобуток льоду не створював особливих проблем. З іншого боку, поклади повинні розташовуватися в помірних широтах, де більше сонячного світла і тепліше, ніж на полюсах.

Група вчених з Лабораторії реактивного руху NASA спробувала допомогти у вирішенні цього завдання. Дослідники опублікували карту, яка демонструє розподіл водяного льоду на Марсі. Вона складена за даними місій MRO і Mars Odyssey. Кольори відповідають глибині залягання: відтінки синього ділянкам з найменшою глибиною, червоного - з найбільшою глибиною, чорний - ділянкам, покритим товстим шаром дрібного пилу, де космічним апаратам не вдалося знайти слідів підповерхневого льоду.

Вивчивши карту, дослідники дійшли висновку, що найбільш перспективне місце для висадки пілотованої експедиції знаходиться в північній півкулі Марса в регіоні під назвою Arcadia Planitia. Він володіє плоским рельєфом і розташований приблизно посередині між полюсом і екватором. Що цікаво, саме тут знаходяться деякі з ділянок, що розглядаються компаній SpaceX як можливе місце для посадки корабля Starship.

От такі гібридні стосунки: Україна обійшла Росію по імпорту ще однієї позиції в агробізнесі, поставивши абсолютний для себе рекорд

неділя, 27 липень 2025, 6:56

Якість і ціна української продукції вабить китайський ринок більше ніж російської. Адже без західної селекції, добрив та з ціновими обмеженнями Москви, агробізнес ворожої держави занепадає. В маркетинговому сезоні 2024/2025, який закінчився 30 червня 2...

В Україні зростуть ціни на стратегічний продукт: Ось про що йдеться

неділя, 27 липень 2025, 6:33

В Україні очікується незначне здорожчання олії. Продукт, який українці використовують для приготування багатьох страв, додасть у ціні вже в серпні. Про це повідомляють Новини.LIVE, передають Патріоти України. На агроринку вже зросла вартість олійного з...