Деякі категорії громадян, що офіційно працюють, мають право на пільгу з оподаткування. Податкова соціальна пільга (ПСП) доступна людям, які працюють офіційно та мають невисокий місячний дохід. Крім того, така пільга може бути доступна сім'ям із дітьми, які виховують від двох і більше нащадків. Розмір податкової соціальної пільги, а також хто має право на неї претендувати, регламентовані Податковим кодексом України, повідомляють Патріоти України.
Отже, податкова пільга може бути доступна офіційно працевлаштованому громадянину, якщо його місячна зарплата не перевищує певної величини. Ця величина розраховується як розмір прожиткового мінімуму для осіб працездатного віку, помножений на 1,4 та заокруглений до найближчих 10 гривень.
Таким чином, нині податкова соціальна пільга застосовується до заробітку, який не вищий за 3470 гривень (2481 х 1,4). Звісно, що українці, які отримують навіть мінімальну зарплату (нині вона становить 6500 гривень), не можуть розраховувати на цю пільгу. На неї можуть претендувати лише громадяни, які офіційно трудяться неповний робочий день, і місячний заробіток яких не перевищує 3470 гривень.
Крім того, отримувачами податкової соціальної пільги можуть бути сім'ї з двома і більше дітьми. Причому, чим більше сім'я виховує дітей, тим більша ймовірність отримати пільгу з оподаткування.
Податкова соціальна пільга (ПСП) становить 50% від прожиткового мінімуму особи працездатного віку. Тобто вона дорівнює: 2481 х 0,5 = 1240,50 гривні.
Для різних категорій населення податкова соціальна пільга може бути застосована у розмірі 100%, 150% і 200%.
Отже її розміри становитимуть:
Для сімей, що мають двох або більше дітей, розмір податкової соціальної пільги, а також її наявність залежить від кількості дітей. Вона призначається лише одному з батьків.
Щоб обчислити розмір зарплати, з яким призначають ПСП сім'ям з дітьми, треба помножити граничний розмір доходу, з якого призначається ПСП, на кількість дітей у сім'ї.
ПСП у розмірі 100% можуть отримати:
На ПСП у розмірі 150%, тобто на зменшення суми оподатковуваного місячного доходу на 1860,75 гривні, мають право:
На ПСП у розмірі 200% (тобто на зменшення оподатковуваного доходу на суму 2481 грн) мають право:
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...