За словами Богдана Данилишина, динаміка курсу долара визначається переважанням попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків. Попит настільки великий, що підвищена пропозиція валюти від експортерів не рятує, зазначають Патріоти України.
"Незважаючи на збільшення пропозиції іноземної валюти від експортерів (аграрна та металургійна галузі), зростання попиту на неї (у тому числі з урахуванням високої вартості імпортованих енергоносіїв на міжнародних ринках та слабкого попиту нерезидентів на державні цінні папери) визначають низхідну динаміку курсу гривні", - написав Данилишин.
За даними Богдана Данилишина, на готівковому сегменті чистий попит на іноземну валюту з боку фізичних осіб зростає та з початку листопада досяг майже 200 млн доларів США. Чиста купівля банками готівкової іноземної валюти з початку року скоротилася до 1 млрд доларів США.
Він запевняє, макроекономічну та фінансову стабільність в Україні підтримуватиме надходження першого траншу МВФ у розмірі близько 700 млн доларів США.
Нагадаємо, 24 листопада Україна отримала другий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду (МВФ) майже у розмірі $700 млн за програмою stand-by. Ці кошти спрямують на підтримку стабільності фінансової системи та боротьбу з наслідками COVID-19.
Певним категоріям українців, які отримують житлові субсидії, не продовжать допомогу на наступний період. Тому їм потрібно звернутися за продовженням виплат. Про це повідомили в Пенсійному фонді, передають Патріоти України. Зазначається, що від 1 травня...
Перший заступник очільника парламентського Комітету з фінансів Ярослав Железняк оприлюднив макропрогноз Мінекономіки, підготовлений у квітні 2025 року. У документі, зокрема, зазначені орієнтовні параметри курса долара до 2028 року, передають Патріоти У...