За словами Богдана Данилишина, динаміка курсу долара визначається переважанням попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків. Попит настільки великий, що підвищена пропозиція валюти від експортерів не рятує, зазначають Патріоти України.
"Незважаючи на збільшення пропозиції іноземної валюти від експортерів (аграрна та металургійна галузі), зростання попиту на неї (у тому числі з урахуванням високої вартості імпортованих енергоносіїв на міжнародних ринках та слабкого попиту нерезидентів на державні цінні папери) визначають низхідну динаміку курсу гривні", - написав Данилишин.
За даними Богдана Данилишина, на готівковому сегменті чистий попит на іноземну валюту з боку фізичних осіб зростає та з початку листопада досяг майже 200 млн доларів США. Чиста купівля банками готівкової іноземної валюти з початку року скоротилася до 1 млрд доларів США.
Він запевняє, макроекономічну та фінансову стабільність в Україні підтримуватиме надходження першого траншу МВФ у розмірі близько 700 млн доларів США.
Нагадаємо, 24 листопада Україна отримала другий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду (МВФ) майже у розмірі $700 млн за програмою stand-by. Ці кошти спрямують на підтримку стабільності фінансової системи та боротьбу з наслідками COVID-19.
Щороку середній вік штатних працівників в Україні зростає на 4-5 місяців. Про це свідчать результати дослідження ринку праці Forbes Ukraine, передають Патріоти України. У межах цього дослідження було проаналізовано дані понад 270 компаній, працівники я...
Військові витрати України в 2024 році порівняно з 2023 роком збільшилися на 2,9% і досягли $64,7 млрд. Це еквівалентно 43% військових витрат росії і 54% від загальних витрат українського уряду. Про це сказано у звіті незалежного міжнародного інституту ...