Підвищення тарифів на світло можуть відкласти на місяць: Нардеп назвав нову ціну за кіловат

Червневе підвищення тарифу на електроенергію для українців може бути відкладене ще на місяць. Проте зростання платіжок є неминучим. Новий тариф, найімовірніше, буде єдиним – на рівні 2,8 грн за 1 кВт*год незалежно від споживання, передають Патріоти України.

Про це заявив заступник голови парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, нардеп Олег Семінський ("Слуга народу"). Наразі українці платять за світло за диференційованим тарифом: 1,44 грн/кВт*год при споживанні до 250 кВт*год на місяць та 1,68 грн за більшого споживання.

"Передбачається, що тариф буде встановлений єдиний – 2,8 грн за кВт для всіх споживачів. Однак моє відчуття, що підвищення тарифу буде відтерміновано ще на місяць, що говорить про те, що уряд ставиться з розумінням і намагається забезпечити максимально плавний перехід на нові умови користування послугою", – зазначив депутат.

Він наголосив, що питання зростання тарифів на світло є для суспільства дуже чутливим. Однак в Україні існує гостра необхідність проводити дорогі ремонти енергосистеми, яка постраждала від російських атак. А на даний момент тариф не покриває навіть собівартості виробництва струму.

"Як експерт у секторі енергетики, змушений зауважити: підвищення тарифу на електроенергію абсолютно неминуче та необхідним кроком для збереження енергосистеми нашої країни, щоб вистояти наступну зиму, щоб вистояти війну. Необхідно розуміти, що вартість тарифу для побутових споживачів (у разі його підвищення) становитиме лише третина від його собівартості", – наголосив нардеп.

Семінський також наголосив, що після підвищення тарифу залишаться субсидії. Більше того, через зростання витрат на комуналку кількість субсидіантів може навіть збільшитися. Тому найбіднішим українцям у жодному випадку не доведеться більше платити за комуналку.

Працює менше енергоблоків: Українців просять економити "світло"

середа, 31 травень 2023, 14:01

В Україні вдень 31 травня вистачає електроенергії на покриття потреб споживачів, тому відключень не планується, якщо не виникне дефіциту у вечірній час. Річ у тому, що через масові ремонти відключаються енергоблоки, а споживання вечорами сильно зростає...

Санкції дають про себе знати: Росіяни не можуть купити велосипеди із західних країн, ціни на вітчизняні та китайські зросли на 30%

середа, 31 травень 2023, 10:44

У країні-терористці Росії велосипеди подорожчали на 30%. Ідеться саме про російські та китайські моделі. Західні ж велосипеди взагалі в дефіциті на території РФ, оскільки нових не завозять, а ціни на старі злетіли в 3 рази, передають Патріоти України. ...