Російський газовий монополіст Газпром у 2024 році отримав чистий прибуток за міжнародними стандартами в розмірі 1,2 трильйона рублів ($14,6 млрд) проти чистого збитку в 629,1 мільярда рублів у 2023 році, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times.
Як повідомила компанія, це сталося завдяки нарощуванню поставок до Китаю і зростанню цін на газ.
«Істотну підтримку чистого прибутку надало зниження негативних курсових різниць за валютними зобов’язаннями, а також зростання відсоткових доходів від розміщення грошових коштів, яке компенсувало збільшення відсоткових витрат», — повідомив Газпром.
Чистий прибуток, скоригований на негрошові статті, який виступає базою для розрахунку дивідендів, склав 1,4 трильйона рублів.
Виручка Газпрому минулого року зросла на 25,9% до 10,7 трильйона рублів.
EBITDA Газпрому в 4 кварталі 2024 року склала 966 мільярдів рублів, а за рік — зросла на 76% до 3,1 трильйона рублів.
«Зокрема, позитивний вплив на результат четвертого кварталу справило зростання поставок газу на зовнішні ринки, включно зі збільшенням експорту до Китаю з виходом з 1 грудня на максимальний контрактний рівень», — йдеться в публікації з посиланням на слова заступника голови правління Газпрому Фаміла Садигова. — «Сприятлива цінова динаміка також сприяла поліпшенню фінансових результатів».
За його словами, найбільший внесок у 2024 році зробив газовий бізнес, при цьому інші сегменти також забезпечили стабільно високий результат.
Загальний борг Газпрому залишився приблизно на рівні 2023 року — 6,7 трильйона рублів.
Як повідомлялось, уряд РФ запланував подальше зниження ціни на російський газ для Китаю.
У 2024 році поставки Газпрому запущеним 2019 року трубопроводом Сила Сибіру обходилися КНР у $267,6 за тисячу кубометрів. Ціна була на 30% нижчою за ту, що платили клієнти в Європі та Туреччині ($376,9 за тисячу кубів).
У 2025 році ціна газу Газпрому для Китаю знизиться до $247,3, а для європейських і турецьких покупців, навпаки, зросте до $403 за тисячу кубометрів. Знижка, таким чином, досягне 39% і перевищить $150 за тисячу кубометрів.
При цьому на 2026 рік уряд РФ планує подальше, незначне зниження ціни газу для КНР — до $241,8 за тисячу кубів.
У 2024 році Газпром прокачав до Китаю 31 млрд кубометрів газу, а у 2025-му вивів Силу Сибіру на проєктну потужність — 38 млрд кубометрів на рік. Це компенсує газовій монополії лише менше ніж 20% від довоєнного експорту в Євросоюз, який на піку доходив до 200 млрд кубометрів.
Пенсійний фонд України витрачає кожного місяця різні суми грошей на пенсії. Це відбувається, зокрема у ті періоди, коли українцям виплачуються проіндексовані виплати, які, на жаль, не рятують людей від бідності, передають Патріоти України. Наразі відом...
Кабінет міністрів України подовжив дію фіксованого тарифу за електроенергію для населення до 31 жовтня. Тож в літні місяці вартість світла для українців не зміниться — кіловат електроенергії коштуватиме 4,32 грн. Про це йдеться в постанові уряду від 29...