Після виконання двох умов: МВФ заявив про можливість збільшення фінансування для України

На початку грудня минулого року після телефонної розмови Володимира Зеленського та Крісталіни Георгієвої було досягнуто попередньої домовленості про нову трирічну програму у форматі розширеного фінансування.

Крісталіна Георгієва. Фото: ТАСС.

Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила про значний прогрес у переговорах щодо нової програми EFF для України, а також назвала умови, за яких раніше визначене фінансування на суму $5,5 млрд може бути збільшено. Про це Георгієва сказала в офіційній заяві, розміщеній на сайті МВФ, передають Патріоти України.

"Впродовж останнього тижня було досягнуто дуже доброго прогресу в переговорах з українською владою про нову домовленість щодо програми розширеного фінансування (EFF)", – зазначила очільниця МВФ.

Вона назвала два кроки, реалізація яких могла би сприяти виділенню фінансів для України навіть у більшому розмірі, ніж оголошувалося раніше. "Ухвалення законодавства щодо вдосконалення структури регулювання в банківському секторі, а також щодо земельної реформи дозволило би швидко просунутися вперед й завершити роботу над параметрами нового договору, з доступом до більших ресурсів, ніж передбачалося раніше", – наголосила Георгієва.

Як повідомлялося, на початку грудня минулого року після телефонної розмови Володимира Зеленського та Крісталіни Георгієвої було досягнуто попередньої домовленості про нову трирічну програму у форматі розширеного фінансування (EFF) на загальну суму $5,5 млрд.

При цьому було підкреслено, що Україна має виконати попередні умови. Зокрема, йшлося про посилення верховенства права, боротьбу з корупцією, розвиток конкурентного середовища, відкритість ринків, зменшення ролі олігархів, продовження розсудливої фіскальної політики з метою забезпечення стійкого розвитку в середній перспективі, а також незалежність і фінансову стабільність НБУ.

Хіти тижня. Дати порулити "кварталівцю": Долар по 50... який найгірший сценарій фінансисти передбачають для гривні через зміну керівництва Нацбанку

субота, 11 липень 2020, 4:00

Якщо новий голова буде мати зовсім інше бачення, ніж у правління Національного банку України (НБУ) упродовж останніх років - ми можемо піти по досить негативному сценарію, вважає президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак, повідомляють Патріоти...

Хіти тижня. В Україні ліквідовано одну з найбільших корупційних схем за всю історію країни, - міністр цифрової інформації

субота, 11 липень 2020, 0:10

Після ліквідації схеми до держбюджету за два місяці надійшло додатково 9 млрд грн. Міністерство цифрової трансформації, Служба безпеки України, Офіс Генпрокурора, Державна податкова служба та Державна служба фінансового моніторингу зупинили протиправни...