В Росії очікується "новий ціновий ривок" на продукти харчування. Очікується, що подорожчають баранина, яловичина, курятина, молоко та яйця. Про це повідомляють росЗМІ, передають Патріоти України.
Зазначається: серед причин цього – придбання торговими мережами продукції за 100%-ву передоплату. При тому, що раніше "виробник відводив на реалізацію товару 45 днів". "Нині ж – гроші вперед. Та ще й повну вартість", – йдеться в повідомленні.
Крім того, зазначається, торгові мережі беруть кредити на передоплату мінімум під 10% річних, які вони зобов'язані повернути банку. І враховують ступінь ризику та різні форс-мажорні обставини, які можуть виникнути на шляху від виробника до торгової полиці. "Загалом, там ризик (закладається підвищена ціна), тут ризик. Як наслідок, практично всі продукти різною мірою дрейфуватимуть до підвищених позначок", – скаржаться в РФ.
Водночас, російська економіка у травні 2022 року скоротилася на 4,3% у річному порівнянні. Місяцем раніше, до речі, вона також знизилася – на 2,8%. А до цього зростала: на 5,7% у січні, 4,1% – у лютому та 1,3% – у березні. При цьому у квітні реальні заробітні плати росіян скоротилися на 7,2% – після зростання у березні на 3,6%.
За даними Мінекономрозвитку РФ, з базових галузей економіки прискорилося падіння оптової торгівлі – мінус 15,5% у травні після мінус 11,9% попереднього місяця. Крім того, сумарний оборот роздрібної торгівлі, громадського харчування та платних послуг населенню скоротився на 7,5% у травні (мінус 7,2% на місяць раніше).
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...