В українців, які заборгують суттєві суми за комунальні послуги, можуть відібрати доступ до банківських рахунків. Судові накази про це виносяться навіть в умовах повномасштабної війни, передають Патріоти України.
Як розповів в етері Українського Радіо директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко, закон дозволяє комунальним підприємствам стягувати гроші з боржника за спрощеною процедурою.
За словами Сергієнка, фірма звертається до суду, наказ видається без участі сторін, а виконавча служба накладає арешт на рахунки громадянина.
"Дуже швидко можна стягнути ці гроші. Але тут, на жаль, комунальники не допрацьовують. Внаслідок цього галузь страждає. Збитки і комунальних, і керуючих компаній доволі великі", — сказав Олександр Сергієнко.
Він додав, що у Києві близько 15-20% споживачів взагалі не сплачують рахунки за комуналку. Тож директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста" вважає, що вирішити цю ситуацію можна більш рішучими примусовими заходами.
Комунальні підприємства часто йдуть на зустріч споживачам та пропонують їм укласти договір про реструктуризацію заборгованості. Якщо говорити простими словами, то українцям дозволяють не виплачувати одразу усю суму, а погашати борг поступово.
Зауважимо, що у 2024 році в Україні відновили нарахування пені та штрафів за прострочені платежі. Так, за один день прострочки громадянам нараховують 0,01% пені від суми боргу.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...