В Україні середня ціна на цукор злетіла вдвічі – з 14,94 до 28,69 грн за кг. Антимонопольний комітет (АМКУ) у таких діях продавців побачив ознаки порушень та проводить власне розслідування.Про це йшлося на засіданні комітету Ради з питань економічного розвитку, повідомили у пресслужбі комітету. Цукор в Україні – соціальний (важливий) продукт, вартість якого контролюють і Держспоживслужба, і АМКУ, передають Патріоти України.
Наталія Петровська, представник Асоціації ритейлерів України, заявляє: у магазинах та супермаркетах і так встановлено мінімальні націнки, які практично не змінюються. А вся причина стрибка цін – зростання оптової вартості.
Насправді ж за рік роздрібна ціна на цукор зросла на 13,75 грн (до 28,69 грн за кілограм), водночас оптова ціна збільшилася лише на 7,4 грн (до 17 грн за кг), пояснює представник Держстату Ігор Вернер.
Причини подорожчання цукруЗаступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький вважає, що торік ціни на цукор зростали обґрунтовано, був дефіцит. Але наразі причин для подорожчання немає.
"У попередньому маркетинговому році через несприятливі погодні умови спостерігалося істотне зниження виробництва цукру в Україні — це призвело до його подорожчання. Цього року, виходячи зі статистики посівних площ і зростання врожайності, ми очікуємо збільшення виробництва", – пояснив Висоцький.
В АМКУ заявляють про порушення"Ми бачимо ознаки порушень, проводимо розслідування. АМКУ оприлюднить фінальне рішення, коли всі обставини будуть вивчені", — розповіла голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська.
Для порівняння: на Лондонській біржі цукор подорожчав лише на 33%, а в Україні за той самий період — на 57%. Зазначимо, схожа ситуація була і з олією.
Тоді ціни на світових ринках підскочили, а згодом почали стабілізуватися. В Україні ж після стрибка зниження вартості відбувалося у рази повільніше.
У розвинутих країнах за діями учасників ринку слідкує Антимонопольний комітет. І якщо виявиться, що компанії порушують норми конкуренції, вони сплачують величезні штрафи. Такі механізми впливу на бізнес має Антимонопольний комітет України.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...