Росія неспроможна реалізувати найбільший спільний російсько-турецький інвестиційний проект. Влада Туреччини заарештувала кошти, перераховані на будівництво нової атомної електростанції "Аккую". Про це поскаржився росЗМІ голова державної корпорації "Росатом" Олексій Лихачов. Він пояснює це впливом США, передають Патріоти України.
"Система взаєморозрахунків під ударом. Вони заарештовують гроші", - сказав Ліхачов, поклавши відповідальність на "американців", які "ходять між юридичними особами та банками", що працюють з "Росатомом".
Реалізації проекту заважають санкції, запроваджені щодо кількох дочірніх структур "Росатому". Сама компанія не потрапила під західні обмеження, але санкції запровадили проти:
Договір про будівництво АЕС "Аккую" РФ і Туреччина підписали ще в 2010 році, вартість проекту оцінюється в $25 млрд – всі кошти виділяє Росія зі своїх "суверенних фондів". У 2023 році було відкрито перший із чотирьох енергоблоків станції. Фізичний запуск АЄС призначено на 2025 рік – ця станція має стати першою АЕС у Туреччині.
Слідом за "Аккую" влада Туреччини планує побудувати ще три АЕС, а також розглядає закупівлю невеликих модульних реакторів. З цього приводу турецьке Міненерго вже веде переговори з компаніями зі США, Китаю та Південної Кореї.
Світовий банк прогнозує уповільнення зростання економіки України у 2025 році до 2,0%. Прогноз ґрунтується на припущенні, що війна триватиме протягом усього року, передають Патріоти України з посиланням на Global Economic Prospects Світового банку за с...
Наступна адміністрація США розробляє власну стратегію щодо санкцій проти Росії, зокрема і щодо енергетичного сектору країни-агресора. Мета команди Дональда Трампа – сприяти врегулюванню війни в Україні дипломатичним шляхом. Про це поінформовані джерела...