Українці з 2022 року почнуть платити податки навіть із невеликих ділянок землі, на яких вирощують городину для власного споживання. Йдеться про ділянки площею щонайменше 50 соток. На присадибні ділянки нова податкова норма не поширюється, передають Патріоти України.
Податок на город з'явився внаслідок ухвалення так званого "ресурсного" законопроекту № 5600. Мінімальне податкове зобов'язання доведеться щорічно сплачувати тим фермерам, які зараз сплачують з одного гектара менше 1100 грн податків. При цьому площа ділянки, з якої братимуть податковий збір, має бути не менше ніж 50 соток. Хоча спочатку йшлося про більшу площу – 2 гектари. Однак потім цю норму скоротили вчетверо.
Законом встановлено мінімальну ціну податку за город. Вона становитиме 5% від нормативної оцінки землі. В середньому в Україні це 1500 гривень. Платити податок потрібно буде щорічно – незалежно від цього, має власник дохід від цієї землі чи ні. Тим, хто орендує землю без офіційного оформлення також доведеться заплатити за свої ділянки.Таким чином влада хоче змусити дрібних землевласників відмовитися від своїх ділянок та продати їх за безцінь. Особливо якщо цими власниками є пенсіонери, які й так ледве зводять кінці з кінцями, то їм першим і доведеться розлучитися зі своїми наділами.
Від нового податку буде звільнено дачників, які працюють на невеликих присадибних ділянках (до 50 соток), та аграріїв, які офіційно сплачують податки за проданий урожай.
У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...
Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...