Податок на город: Експерти розповіли, кому і скільки доведеться заплатити за свої земельні ділянки у 2022 році

Українці з 2022 року почнуть платити податки навіть із невеликих ділянок землі, на яких вирощують городину для власного споживання. Йдеться про ділянки площею щонайменше 50 соток. На присадибні ділянки нова податкова норма не поширюється, передають Патріоти України.

Податок на город з'явився внаслідок ухвалення так званого "ресурсного" законопроекту № 5600. Мінімальне податкове зобов'язання доведеться щорічно сплачувати тим фермерам, які зараз сплачують з одного гектара менше 1100 грн податків. При цьому площа ділянки, з якої братимуть податковий збір, має бути не менше ніж 50 соток. Хоча спочатку йшлося про більшу площу – 2 гектари. Однак потім цю норму скоротили вчетверо.

Законом встановлено мінімальну ціну податку за город. Вона становитиме 5% від нормативної оцінки землі. В середньому в Україні це 1500 гривень. Платити податок потрібно буде щорічно – незалежно від цього, має власник дохід від цієї землі чи ні. Тим, хто орендує землю без офіційного оформлення також доведеться заплатити за свої ділянки.Таким чином влада хоче змусити дрібних землевласників відмовитися від своїх ділянок та продати їх за безцінь. Особливо якщо цими власниками є пенсіонери, які й так ледве зводять кінці з кінцями, то їм першим і доведеться розлучитися зі своїми наділами.

Від нового податку буде звільнено дачників, які працюють на невеликих присадибних ділянках (до 50 соток), та аграріїв, які офіційно сплачують податки за проданий урожай.

Оце так1 На Одещині матір 6 дітей змусили повернути державі майже 30 тис. грн допомоги

четвер, 28 вересень 2023, 14:58

В Одеській області судили матір шести дітей за шахрайство при отриманні матеріальної допомоги на дітей. Її визнали винною та засудили до громадських робіт, також жінка повинна повернути державі 29 217 гривень. Про це йдеться у вироку Любашівського райо...

Можуть зрости утричі: Якими будуть нові тарифи на газ та елетроенергію для українців

четвер, 28 вересень 2023, 14:44

Тарифи на газ та елетроенергію в Україні зростуть. Підвищення цін можливе під час наступного опалювального сезону. Про це йдеться у сюжеті на ютуб-каналі ТСН, передають Патріоти України. Тим часом голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попен...