Подорожчання пального у зв'язку з підвищенням акцизів призведе до підвищення цін на всі товари без винятку, оскільки паливні витрати закладено в собівартість усіх виробництв, передають Патріоти України.
Особливо сильно це проявляється в умовах масових відключень світла, коли бізнес працює на генераторах. Про це в інтерв'ю розповів засновник логістичної групи компаній "Прайм" Дмитро Льоушкін.
"Зараз найбільше впливає на економіку електроенергія, а точніше – її відсутність. Ось це зараз основний фактор, тому що кіловат енергії, вироблений генератором, коштує вдесятеро дорожче, ніж кіловат, куплений у держави зі звичайних електричних мереж", – сказав Льоушкін.
Найбільше, на думку експерта, подорожчає продукція енергозатратних виробництв. Так, за його словами, у відсотковому співвідношенні хліб більше подорожчає, ніж ковбаса, тому що в структурі собівартості виробництва хліба частка електроенергії вища.
"У молочці взагалі може бути дуже сильне зростання цін у зв'язку з тим, що вона потребує постійного охолодження під час продажів, і буде великий відсоток псування, яке теж ляже на собівартість у кінцевому підсумку. Тому на хліб і молоко зараз найсильніше очікуємо зростання", – пояснив експерт.
При цьому експерт зазначає, що сильного зростання цін, наприклад, на картоплю і моркву – не буде: "Тому не можна сказати, на скільки відсотків усе подорожчає. Тут треба говорити, що подорожчає все, але щось дуже сильно, щось – менше, а щось – зовсім небагато. Залежно від енергоємності виробництва цих продуктів", – вважає він.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...