Варшава заборонила імпорт українського зерна після вуличних протестів польських фермерів. Надлишок цього ресурсу спровокував обвал цін у країні. Обмеження швидко поширили також в Угорщині, Словаччині та Болгарії. Про це пише видання Bloomberg,передають Патріоти України.
"Заборона Польщі мала на меті гарантувати, що солідарність із Києвом не відштовхне виборців. Це фактичне визнання зростаючої напруги в правлячій партії "Право і справедливість". Політична сила ризикує втратити ключову частину позицій за пів року до виборів. Роздробленість може послабити владу. Сила прийшла до влади 2015 року багато в чому завдяки виборцям із сільської місцевості. Тож перспектива залишити розлючених фермерів у бідності не є частиною плану", – пише видання із посиланням на обізнаного з думкою уряду чиновника.
Європейський Союз, який засудив цей крок за потенційне порушення торговельної політики блоку, ухвалив угоду зі східними країнами-членами. Вони запровадили заборону, забезпечуючи транзит товарів до інших держав. Угода, до якої приєдналася Румунія, передбачає термін дії обмежувальних заходів щодо пшениці, кукурудзи, ріпака, соняшника і соняшникової олії до червня. Його можна подовжити до кінця року, але блокада залишається.
"Це не в інтересах наших друзів, щоб Польща занурилася в кризу. Інакше до влади можуть прийти люди, які змінять політику радикальної підтримки України", – заявив лідер "Права і справедливості" Ярослав Качинський.
Міністерство соціальної політики запустило новий вид соціальної виплати - базову соціальну допомогу. Максимальний розмір виплати становить до 4500 грн, передають Патріоти України. Як повідомляє Мінсоц, взяти участь у пілотній програмі наразі можуть отр...
У той час, як Кабмін готується збільшувати мінімальну пенсію українцям на 203 гривні - до 2564 гривень, деякі українці мають пенсійні виплати у сотні тисяч. Таку виплату отримують завдяки спеціальним пенсіям. Про це написав у своєму Telegram-каналі нар...