Попри індексацію пенсійних виплат, яка відбулася в березні, у більшості літніх українців пенсія не перевищує 4 тисяч гривень. Таку пенсію отримують 51,73% громадян пенсійного віку. При цьому 0,63% українців мають пенсію навіть меншу за 2000 гривень, повідомляють у ПФУ, передають Патріоти України.
Таких отримувачів мінімальних виплат по всій Україні налічується понад 67 тисяч осіб. Загалом це небагато в масштабах України та порівняно із загальною чисельністю пенсіонерів, що становить 10,7 мільйона.
Водночас, найбільший прошарок літніх українців також не може похвалитись високими виплатами. Пенсію в розмірі від 2 до 3 тисяч гривень отримують 29,77% пенсіонерів. Ще 21,33% мають від 3 до 4 тисяч гривень. Від 4 до 5 тисяч платять 15,21% пенсіонерів. А 23,15% щомісячно отримують від 5 до 10 тисяч гривень.
Далі іде загін пенсіонерів, які мають понад 10 тисяч гривень. Їхня питома вага значно нижча, ніж у попередніх груп. Пенсію понад 10 тисяч гривень мають менше 10% (9,91%) отримувачів пенсійних виплат.
І нарешті, найкраще матеріально забезпечені колишні судді. Їхнє довічне утримання (саме так називається суддівська пенсія) цьогоріч становить в середньому 97,7 тис. гривень.
Для цього в Україні запроваджена система благодійних пенсій. Будь-який українець може виплачувати певну суму коштів на допомогу пенсіонерам. Це можуть бути як разові, так і регулярні внески. Благодійна пенсія може бути як індивідуальна, так і знеособлена.
Знеособлена пенсія йде цілком у Пенсійний фонд і вже звідти розподіляється на виплати усім пенсіонерам, що мають низький дохід. А іменна пенсія адресується конкретному пенсіонеру. У цьому випадку йому на рахунок надходить 70% благодійного внеску, а решта 30% іде до загального фонду, звідки розподіляється між усіма.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...