Міжнародний валютний фонд не вимагає від України девальвувати гривню. Адже це стало б порушенням принципу політичної незалежності НБУ, який жорстко відстоюють у самому фонді. А також підвищмло б ризики макрофінансової дестабілізації, передають Патріоти України.
Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"), передає Укрінформ. Він зазначив: подібна вимога є "апріорі неможливою".
"У ході роботи своєї останньої місії МВФ обґрунтовував необхідність підвищення податків, щоб якраз уникнути девальвації і емісії. Я не знаю, звідки та хто взяв цю тезу і поширив її. Я такого точно від них не чув. Це не відповідає дійсності", – сказав Гетманцев.
При цьому він наголосив: Україна веде з МВФ "дуже конструктивний партнерський діалог", у рамках якого шукає відповіді "на дуже складні питання". Адже фонд, зазначив Гетманцев, не має досвіду роботи з країною, в якій уже третій рік триває повномасштабна війна.
"Лист про наміри і Меморандум про економічну і фінансову політику, який у нас називають Меморандум з МВФ, це ж не про диктат з боку Фонду, а про добровільні зобов'язання і готовність їх виконувати, які приймає на себе українська влада задля реалізації цілей програми. Ці зобов’язання можуть бути більш жорсткими (структурні маяки), можуть бути м'якими і розкиданими по тексту Меморандуму, можуть бути кількісними. Так, звісно, все це відбувається у тісній координації і консультаціях з МВФ", – розкрив він деталі співпраці України із МВФ.
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...
Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...