Пощастить усього трьом містам: Німецька Siemens запропонувала Україні розмістити свої плавучі електростанції

Німецька енергетична компанія Siemens запропонувала Україні розмістити три своїх плавучих електростанцій в акваторіях українських міст. Йдеться про Одесу, Миколаїв та Ізмаїл. Про це повідомляє Forbes, що має у своєму розпорядженні презентацію компанії, передають Патріоти України.

Siemens пропонує Україні електростанції потужністю 150-300 мегаватів. При цьому в "Укренерго" заявили, що держкомпанія не веде жодних переговорів щодо плавучих електростанцій. У свою чергу пресслужба Міністерства енергетики відмовилася від коментарів на цю тему.

Для виробництва електроенергії на суднах спалюють скраплений природний газ, мазут чи біодизель. За допомогою кабелів судна з'єднуються із наземною мережею.

Як розповів у коментарі ЗМІ провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський, плавучі електростанції справді зможуть допомогти українським містам. "Вважаю, що вони допомогти більш ніж зможуть, особливо це стосується таких портових міст як Одеса та Херсон. Більше того, скажу, що плавучі атомні електростанції, наприклад, застосовувались у середині минулого століття. Такі випадки відомі, вони працюючі. Я вважаю, що це буде непоганий варіант для енергетичної системи", – пояснив він.

Раніше стало відомо, що турецька компанія Karpowership веде переговори з одеською владою та "Укренерго" з приводу розміщення біля Одеси трьох плавучих електростанцій. Потужність – 300 МВт.

Чи справді скасують виплати людям з інвалідністю: У Мінсоцполітики розставили крапки над "і"

середа, 22 січень 2025, 22:55

Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...

Будуть сюрпризи? У НБУ визначились, яким хочуть бачити курс долара

середа, 22 січень 2025, 17:30

У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...