Росія звернулася до низки країн із проханням не включати її до чорного чи сірого списку Міжнародної групи боротьби з фінансовими злочинами (FATF). При цьому Москва докладно описала, чим саме їй загрожує таке рішення (його прийняття домагається Україна). У списку очікуваних негативних наслідків: шкода для торговельних відносин Росії з іншими країнами, падіння інвестицій та проблеми зі співпрацею в оборонних та енергетичних проєктах.
Свої звернення РФ направила до шести країн, включаючи Саудівську Аравію, Туреччину, Мексику, Об'єднані Арабські Емірати, Малайзію. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на документи з розрахунками можливих втрат і звіти чиновників у країнах НАТО, знайомих із ситуацією.
"Включення Росії в чорний список поставить її поряд з Північною Кореєю, Іраном і М'янмою. Це зобов'яже держави-члени FATF, а також банки, інвестиційні будинки та компанії з обробки платежів проводити посилену комплексну перевірку фінансових операцій, а в найбільш серйозних випадках вживати заходів для захисту міжнародної фінансової системи", – йдеться у матеріалі.
У сірому списку FATF зараз знаходяться 23 країни, включаючи Туреччину, Південну Африку, ОАЕ та Йорданію. Включення до цього списку передбачає суворіші вимоги до фінансового моніторингу і призводить до "великого та статистично значущого скорочення припливу капіталу".
Кремль попередив, що включення до списку FATF призведе до таких наслідків:
Москва також направила більш загальні прохання низці інших урядів. Зокрема, РФ закликала Індію виступити проти включення Росії до списку FATF.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...