Чотири розробника зі Львова - Петро Шмигельський, Денис Котеловіч, Олег Боднар та Олексій Вишневський створили робота для збирання грибів - REEST. Пілотну модель робота-збирача презентують на фермах в Америці. Про це в інтерв'ю УМДІС заявив один з розробників Петро Шмигельський, передають Патріоти України.
"Робота презентують на фермах в Kennett Square, штат Пенсільванія, де виробляють близько 50% всіх грибів США. Регіон називають "грибною столицею світу" - десятки грибних ферм в радіусі декількох кілометрів. Зараз ми робимо демо для них, збираємо базу клієнтів. Також знаходимося на другому етапі збору інвестицій для подальшої розробки", - розповідає Шмигельський.
За його словами, спочатку орієнтувалися на американський ринок грибних ферм, оскільки там інвестиційний клімат краще і вартість робочої сили вище. Так як збирачам доводиться платити більше - компанії зацікавлені в тому, щоб замінити людей роботизованою технікою.
"Спочатку хотіли зробити робо-руку, яка буде збирати гриби, але вона дорога, досить важка і повільна. Тому вирішили зробити декартового робота - такого, який рухається по трьох осях. Згодом, ми вважаємо, робот зможе аналізувати картину краще людини. Удосконалюємо алгоритм - в майбутньому прагнемо, щоб робот міг самообучатися і сам покращувати свою технологію збору", - зазначає розробник.
Він також розповів, що планують продавати робота як сервіс збору грибів, щоб клієнти платили за зібрані кілограми. За його словами, ціна послуг робота повинна бути десь на 30% нижче, ніж робота людини. "Один робот замінить одну людину. Поки робот працює в два рази повільніше збирача - але він може працювати 24 години на добу, а людина не може", - розповідає Шмигельський.
За його прогнозами, до кінця наступного року заплановано поставити на ринок першу партію. Щоб довести робота до індустріального рівня, необхідні інвестиції.
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...